Херсон °C

Последние новости

19:11
Чотирнадцятирічна херсонка Ірина допомогла придбати військовим дрон з нічним баченням за 250 тисяч гривень
14:33
Співпрацює з окупантами та забезпечував проведення псевдореферендуму – підозрюється екскерівник лікарні з Херсонщини
14:32
Для окупаційних військ рф діти України стали фактично військовим трофеєм, - ГУР
13:15
Для окупаційних військ рф діти України стали фактично військовим трофеєм, - ГУР
12:14
В ОВА попереджають про підготовку росіянами чергової провокації на хімічному заводі в Армянську тимчасово окупованого Криму
12:03
Поранено п’ять цивільних та шість поліцейських
12:00
В Генічеську кадирівці влаштували переділ захопленого
12:00
Російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення на тимчасово зазоплених територіях Херсонської області
07:55
Російські окупанти продовжують примусову паспортизацію населення на тимчасово зазоплених територіях Херсонської області
07:46
Російська пропоганда продовжує спроби дискредитації ЗСУ на території Херсонщини
Больше новостей

Чи збереже стабільність курс долара та євро у 2023 році

---
0
Пошкодження енергетичної інфраструктури завдає значних збитків, але міжнародна фінансова допомога сприяє стабільності. Курси долара та євро залишаться на такому ж рівні у першому півріччі 2023 року, але далі можливо їх зростання.

Чи збереже стабільність курс долара та євро у 2023 році

Курс долара та євро в Україні: чого чекати у 2023 році
Коли країна воює, падіння економіки цілком природне явище. В Україні подив викликає не зростання курсу основних валют відносно гривні, не інфляція або дефіцит бюджету, а та крихка стабільність, якої вдалося досягти в останні місяці такого важкого 2022 року. Хочеться вірити, що в наступному році не стане принаймні гірше, але прогнози експертів не завжди радісні. Можливий підйом, але й вірогідність спаду досить висока.
Збитки від обстрілів інфраструктури викликають тривогу
Ще навесні фінансисти казали про падіння економіки до 32-33%, курси долара та євро стрімко зростали. Але українська економіка досить швидко адаптувалася до воєнних умов. Вже восени було досягнуто деякої стабільності. Якщо подивитися динаміку курсів на Meta.ua, стає очевидним, що вже декілька місяців долар стійко тримається на рівні близько 40-42 грн.
Незначні коливання курсу євро є природними для світової економіки та не псують загальну картину. Все це дозволяло сподіватися якщо не на швидке відновлення, то хоча б на деякий підйом. Але посилені обстріли української інфраструктури, які також прийшлися на кінець року, викликають деякий песимізм у аналітиків. Відновлення енергетичних об’єктів потребує значних витрат. До того ж бізнес потерпає збитків через постійні відключення електроенергії та тимчасову відсутність опалення.
Що кажуть експерти
Така невизначеність подальших подій не дозволяє сподіватися, що найближчим часом буде введено плаваючий валютний курс. В гарному випадку він залишиться на рівні, встановленому НБУ - 36,6 гривен/долар. Цьому сприятимуть надходження від міжнародних партнерів. Вони вже заплановані:
  • ЕБРР надає кредіт на 300 млн євро;
  • Швейцарія передасть 100 млн доларів;
  • від Нідерландів очікується ще 75 млн євро тощо.
Значну суму виділяють на відновлення української енергосистеми також США. Якщо ця допомога залишиться стабільною, а країну не спіткає суттєва криза, викликана іншими причинами, то у перші шість місяців значних коливань курсу не передбачається. Таку думку висловив Віталій Ваврищук, голова департаменту макроекономічних досліджень. Він також вважає, що прогнози інфляції, узгоджені урядом, дещо завищені.
Голова Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський не такий оптиміст. Він звертає увагу, що зростання витрат сприяють росту інфляції, а це обов’язково відіб’ється на курсах валют. Тож у другому півріччі можливо падіння гривні десь на 10-15%. Але усі експерти згодні, що для справжньої стабільності в Україні вкрай важливий тільки один фактор - завершення війни.0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: