Херсон °C

«Туристичні магніти» Новотроїцького району

Новости, Культура
0

Обмеження поїздок за кордон, негативні економічні наслідки пандемії змусили багатьох новотройчан задуматися про відпочинок на теренах рідної Херсонщини. Зазвичай люди їдуть відпочивати на море, зовсім забуваючи про місцеві туристичні напрямки, хоч і ще нерозвинені. Ми зібрали для вас основні (але далеко не єдині) місця, де можна гарно відпочити, полікуватися, влаштувати фотосесію та дещо ще…

Вітропарк

Першою відповіддю на запитання, куди можна поїхати туристу в Новотроїцькому районі, є саме вітрова електростанція. Дійсно, ці могутні велетні-вітряки стали «візитівкою» нашого району поруч з іншими місцевими символами - пшеничними полями та знаменитим «Скрепером». Вітростанції, що знаходяться в Новотроїцькому районі, є одними з найпотужніших в Україні (за годину виробляється 140 МВт/год, ця потужність здатна забезпечити електроенергією повністю весь Новотроїцький район). На території станцій розташовано 39 вітрогенераторів, тому, їдучи вночі до Новотроїцького, ви обов’язково побачите зі сторони Сиваша як синхронно блимають червоні вогники.
Неймовірно гарні краєвиди ставків та білих красенів-вітрогенераторів зачарували й переможницю Євробачення-2004, народну артистку України Руслану. Вона зняла свій кліп на пісню «Ми вітер/ We Are Wind» на башті 120-метрового вітряка!
Хоч належної інфраструктури для туристів на території вітропарку не передбачено, адже це промислове виробництво, та начальник вітряних станцій «Новотроїцька» й «Овер’янівська» Петро Збаровський запевняє, що вітропарк міг би стати «одним з об’єктів огляду для того, щоб урізноманітнити ситуацію з зеленим туризмом в нашому районі». Для цього керівництво готове підготувати відповідний персонал, який зможе проводити екскурсії, якщо буде така потреба. За словами пана Петра, минулого року подивитися на вітряки щотижня приїжджали школярі на екскурсію з усього району.
Сфотографуватися, насолодитися красою природи та величчю вітряків стало гарною традицією не тільки для новотройчан, а й звичайні подорожні з різних регіонів, які їдуть на море, звертають дорогою до вітряків.
Добратися до вітропарку краще власною машиною, адже автобус тією дорогою ходить нерегулярно.

Новомихайлівська церква

«Святиня, яку побудували в честь дуже доброї людини», - саме так відгукуються місцеві про свою церкву, що розташована в центрі села. Новомихайлівська церква Чуда архангелаМихаїла одна з найгарніших в Новотроїцькому районі, адже оздоблена художнім розписом. Зовні вона нагадує ту церкву, що знаходиться в смт. Новоолексіївка, адже керував будівництвом обох той самий виконроб. Новомихайлівську церкву побудували у 2006 році. Вона розрахована приблизно на 50 осіб, але місцеві кажуть, що на Пасху до церкви їдуть з усіх усюд, й одного разу налічили приблизно 1000 парафіян! «У нас на Великдень біля церкви ніде яблуку впасти, коли всі приїжджають святити кошики», - діляться місцеві. Новомихайлівці пишаються своєю святинею та гостинно запрошують завітати до неї й помолитися в такому гарному місці.
До карантинних часів з Новотроїцького курсував автобус до Новомихайлівки щопонеділка та щосереди. Але будьте готові, що рейсовий автобус не завжди курсує в потрібному напрямку й зупиняється лише дорогою біля села Маячка, звідки потрібно йти пішки до Новомихайлівки приблизно 5 км, або ловити попутку.

Гниле море

Новотроїцький район у південній своїй частині омивається солоним озером – Сивашем. Вихід до нього є від сіл Заозерне, Сергіївка, Овер`янівка, Василівка, Дружелюбівка, Новопокровка та Громівка.
Сиваш - це єдина природна водойма, що протікає Новотроїцьким районом. На перший погляд, озеро може здатися неживим, але насправді в ньому багато водоростей та інших водних рослин, які, коли гниють, виділяють сірководень, метан та інші гази. Саме тому на картах середньовіччя Сиваш позначався як «Гниле море». З давніх-давен тут тяжкою працею добували сіль, яку доставляли на Далекий Схід, в Японію, Польщу і навіть Єгипет.
Сиваш мілководний, берег починається із грязі й кількасантиметрових пластів солі, які вкриті рожевою водою. За селом Дружелюбівка можна виїхати на вузьку ґрунтову дорогу, яка розділяє Сиваш навпіл: з одної сторони вода рожева, з іншої – блакитна. Слід взувати запасні гумові капці, щоб не подряпати ноги об білі кристали. У воді містяться корисні мінерали та кислоти, солі хлористого натрію, магнію та калію тощо. Ропа озера Сиваш містить велику кількість солі - понад 200 млн тонн. Через надзвичайно високу солоність (яка навіть вища ніж в Мертвому морі, що в Ізраїлі) вода практично не придатна для живих організмів. Зате біля озера спостерігається широке різноманіття птахів — понад 100 видів, багато з них занесені до Червоної книги України.
На Сиваші люди збирають шматки солі, мастяться лікувальними грязями, засмагають, купаються. Це також чудове місце для фотосесії. Насичена рожева вода, біла сіль, чорний мул і блакитне небо милують око різними відтінками, створюють неповторний пейзаж і тло для портретів.
У деяких місцях Сиваша знайдена лікувальна грязь, яка за своїми якостями не поступається сакської. За словами жителів Новотроїцького району, грязі є всюди на Сиваші, але найкращі – в селі Сергіївці. Дослідження показали, що використання сиваської грязі є дуже корисним для шкіри, суглобів та ефективним способом зняття стресу. Те, що системне та правильне застосування цих грязей має загальний оздоровчий ефект і позитивно впливає на роботу організму підтверджено Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології МОЗ України. Грязі застосовують для профілактики й лікування захворювань органів дихання, опорно-рухового апарату, жовчного міхура, гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Також грязі застосовують проти хронічних колітів, холециститу, циститу, простатиту, пієлонефриту, захворювання нервової системи тощо. Однак варто пам’ятати, що грязелікування можна застосовувати лише після консультацій з лікарем. А ще візьміть до уваги, що жіночі купальники погано перуться після того, як на них потрапляють сиваські грязі.
Доїхати до лікувальних грязей можна автобусом до села Сергіївка, ціна одного квитка коштує до 20 грн.
А якщо солона вода вам не до душі, то покупатися можна й в ставках! А їх у в районі – мало не в кожному селі: в Сивашівці, Заозерному, Благовіщенці, Захарівці, Громівці, Новопокровці, Чкаловому, Горностаївці, Новомиколаївці та Вознесенівці.

Джерела

Якщо в спеку захочете напитись прохолодної води, то в селах Сивашівка та Громівка є артсвердловини, з яких можна набрати смачної води. Вода б’є з-під землі глибиною понад 80 метрів! На жаль, належної хімічної експертизи ця вода не проходила, але люди полюбляють її набирати саме в цих місцях. До того ж у Громівці й Сивашівці поблизу свердловин облаштована купальня, де люди пірнають у воду на Водохреща. Тож 19 січня тут бурлить життя, приїжджайте й ви долучатися до святкового дійства!
До Сивашівки з Новотроїцького можна доїхати автобусом (ціна одного квитка – 16.50 грн), а до Громівки –15 грн.

Угіддя Фальц-Фейна

В Новотроїцькому районі є історичні споруди, про які мало хто знає серед туристів. Зазвичай, ім’я Фрідріха Фальц-Фейна пов’язують з заповідником «Асканія-Нова» або парком в Хорлах, але чи знаєте ви, що меценат залишив чималий слід у селі Чкалове?
Раніше село називалось Доренбург, на честь Дори, доньки Фальц-Фейна. При розділі батьківського маєтку саме Фрідріх Фальц-Фейн, старший син Едуарда Івановича і Софії Богданівни отримав Доренбург.
У Чкалові досі залишилась стара башта й інші споруди, що пам’ятають Фрідріха. Також, у селі є чудовий парк зі ставком, який заснував сам меценат. Відпочити сюди приходять не тільки чкалівці, а й приїжджають з усього району на фотосесії, пікніки та навіть туристичні змагання.

Ці місця – далеко не останні, куди можна поїхати відпочити й на що подивитись в Новотроїцькому районі. Поштовхом для розвитку цих та інших туристичних обєктів можуть стати нормальні дороги, кілька готелів і поліпшення умов для відпочинку на берегах Сиваша. Всесвітня туристична організація визначила 2020-й роком зеленого туризму, тож для Новотроїцького району це гарна можливість проявити себе та надихнути туристів дивовижними локаціями. Навколо нас бурлить життя й стільки всього цікавого навкруги! А ми, не помічаючи того, витрачаємо великі гроші заради поїздки в інші міста та країни за новими враженнями. А цікаве воно ось тут, поруч з нами, варто лишень оглянутися навколо!

«Туристичні магніти» Новотроїцького району

«Туристичні магніти» Новотроїцького району

«Туристичні магніти» Новотроїцького району

Алла СТРІЛЕЦЬ

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: