Херсон °C

Последние новости

12:54
160 пігулок «Корвалменту» виявили прикордонники в КПВВ «Чонгар»
12:30
Адреси пунктів обігріву що розгортаються в умовах низьких температур на Херсонщині
12:00
В ОТГ Херсонщини йде обговорення щодо створення команд місцевої пожежної охорони
10:41
Сергій Наєв поінформував британського колегу про безпекову ситуацію в Україні та навколо її державних кордонів
10:35
Слуги починають зозбирати на шматки бренд Херсонщини: Агрофірма Білозерський на Херсонщині списує частину майна
10:29
У Дніпровському районі розпочато рейди з перевірки наявності договорів на вивіз ТПВ у суб’єктів господарювання
10:19
Бойовик з угруповання «Призрак», що родом з Каховки, розшукується СБУ
10:02
Лікар Валентин Тріщанович: людям просто треба говорити правду і бути добрим
09:24
Херсонщина:Обчислення податкових зобов’язань з плати за землю у 2022 році
09:19
Скадовських бізнесменів намагаються ошукати
Больше новостей

Про якість води у Херсоні

Новости, Общество
0

Централізоване водопостачання міста забезпечується з підземного джерела – Херсонського родовища підземних вод за допомогою артезіанських свердловин,

Знезараження води виконується на насосних станціях 2-го підйому: на насосних станціях водопроводу (НСВ) № 1, 2, 3, 4 використовується гіпохлорит натрію. На НСВ № 5 та НСВ № 6 знезараження здійснюється бактерицидними установками

Відомчий контроль за якістю питної води здійснює хіміко-бактеріологічна лабораторія контролю якості питної води МКП "ВУВКГ м.Херсона”. Для оцінки безпечності та якості питної води лабораторія має свідоцтво технічної компетентності.

Якість води оцінюється відповідно до показників, визначених Державними санітарними нормами та правилами «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затвердженими наказомМОЗу від 12.05.2010 № 400. Інформація щодо якості води в контрольних точках водопровідної мережі щомісячно розміщується на сайті підприємства.

Для забезпечення безпечності та якості питної води Водоканал щорічно проводить:

·чистку та дезінфекцію резервуарів питної води на насосних станціях водопроводу;

·дезінфекцію водопровідних мереж міста та його пригородів – с. Комишани, с.Антонівка, с. Степанівка, с. Текстильників;

·щоденне знезараження води перед подачею з насосних станцій водопроводу в розподільчу мережу.

З метою покращення якості води в 2018-2020 роках виконано будівництво нового водозабору в с. Текстильників (5 свердловин), збудований Північно-комишанський водозабір (6 свердловин, 2 нитки водогону (6,25 км), впроваджена установка виробництва дезінфектанту для питної води електролізним методом на насосній станції водопроводу №4.

У 2021 році виконанокапітальний ремонт свердловин №20-92, яка розташована на площадці насосної станції №1 (центр міста), що дозволило довести показники жорсткості води в свердловині до 1,0 мг/л. та поточний ремонт свердловини №20-157. До кінця року буде завершено ліквідаційний тапонаж 10 свердловин з неякісною водою. Тампонування свердловин – це роботи, які виконуються спеціалістами-гідрогеологами для захисту підземних вод від хімічних або біологічних забруднень що виникають в результаті пошкодження конструкції свердловини внаслідок тривалої експлуатації та забруднення свердловини. Тампонування виконується шляхом цементації водоприймальної частини свердловини для недопущення проникнення забруднень у питний водоносний горизонт з вище розташованих горизонтів.

Заплановані першочергові заходи для покращення якості води:

1.Капітальний ремонт водогону від вул. Івана Богуна до НСВ-3 в м. Херсоні для подачі якісної води з новозбудованого водозабору у с. Текстильників в Шуменський мікрорайон.

2.Будівництво свердловини для водопостачання с. Комишани в районі Аеропорту.

3.Реконструкція Верхньоантонівського водозабору та водоводу питної води у м.Херсоні, третя черга, передбачає буріння 12 нових свердловин для видобування якісної води, автоматизацію та модернізацію існуючих свердловин водозабору.

4.Будівництво лабораторії контролю якості питної води для міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона» для моніторингу якості питної води та контролю за технологічними процесами очищення води.

5.Реконструкція вузлів знезараження питної води на НСВ-1, НСВ-2, НСВ-3 із впровадженням технології виробництва гіпохлориту натрію електролізним методом.

https://water.kherson.ua/pro-yakist-vody-u-hersoni/?cat_slug=news

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: