Херсон °C

Кам’янська Січ запрошує гостей!

Новости » Культура
0
Кам’янська Січ запрошує гостей!Минулого року вперше за довгий час за ініціативи депутата Херсонської обласної ради Ігоря Йосипенка та сприяння голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва у селі Республіканець Бериславського району на території «Кам’янської Січі» відбулися урочисті заходи з нагоди 307-ї річниці її заснування та вшанування пам’яті кошового отамана Кості Гордієнка. На святкування з’їхались численні гості, поціновувачі козацької слави не тільки з Херсонської області, а й з усієї України.
На той момент під головуванням радника голови ОДА, депутата обласної ради Ігоря Йосипенка була створена робоча група з вирішення відтворення та розвитку історико-культурної пам’ятки «Кам’янська Січ».
Ігор Васильович акцентував увагу на важливості відтворення історії та реконструкції Кам’янської Січі, створенні Природного парку «Кам’янська Січ», котрий має на меті відновити природну фауну практично трьох районів:
- Ми маємо відродити історичну пам’ятку «Кам’янська Січ» для наших нащадків. Наші діти повинні знати про своїх предків козаків, шанувати їх традиції та звичаї. Ця територія має велике історико-культурне значення. Тут на високому березі Дніпра (тепер Каховського водосховища), при впадінні в нього балки Кам’янки (нині це околиця села Республіканець) в 1709-1711 рр. та в 1730-1734 рр. розташовувалась одна з головних святинь українського народу козацька «Кам’янська Січ». На цій території знаходиться поховання, увінчане автентичним хрестом, славетного кошового отамана Кам’янської та Олешківської січі Костя Гордієнка – непримиримого борця за козацькі вольності та свободу цілого українського народу. Розташовані численні кургани. Деякі з них досягають значної висоти, ніколи не розорювалися. Хто не пам’ятає минулого, у того немає майбутнього. Ця народна мудрість в черговий раз підкреслює важливість відродження Кам’янської Січі. Адже все, що ми сьогодні створимо та залишимо нащадкам буде нашим внеском до вже сучасної історії України.
В результаті – наполеглива праця фахівців з музеїв, істориків, небайдужих громадян та депутатів обласної ради таки досягла своєї мети. Крім того, що «Кам’янська Січ» стала філією Національного Заповідника «Хортиця», нині саме «Кам’янській Січі»  надали право першій розпочати туристичний сезон в усій області! 
За ініціативи голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва 1 травня на території Січі, в селі Республіканець Бериславського району розпочнуться святкові урочисті заходи.
В програмі святкування: Все­український фізкультурно-патріо­тич­ний фестиваль школярів «Козацький гарт – 2017». Учасники матимуть можливість піднятися на повітряній кулі та подивитися на красу Кам’янської Січі з пташиного польоту, здивувати друзів фото в соціальних мережах; посмакувати справжнім козацьким кулішем. Розважати гостей будуть не лише козаки – спеціальний гість свята – гурт «Танок на Майдані Конго» (ТНМК). До речі, ідея щодо запрошення сучасного українського колективу належить депутату обласної ради Ігорю Йосипенко.
- Я запропонував запросити саме цей колектив, голова ОДА Андрій Гордєєв погодився зі мною. Тож тепер на святкуванні гостей розважатиме Танок на Майдані Конго, – розповів Ігор Васильович.
Урочисте відкриття заходу о 10:00. Приєднуйтесь до початку туристичного сезону на Херсонщині!
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: