Херсон °C

На Херсонщині відбудеться презентація книги «Люди «сірої зони»

Новости » Культура
0
22 серпня о 18:00 Креативний простір Hubway (м. Херсон, вул. Перекопська, 151/4) проводить презентацію книги «Люди «сірої зони» та документального фільму «Острів Крим.Дежавю».
«Люди «сірої зони» — це перша книга, у якій свідчать жертви окупації та люди, які не маючи владних повноважень, виступили з протестом проти дій російської армії. Для них «приєднання» півострова до Росії стало початком життя в «сірій зоні» — території, де не діють закони цивілізованого світу.
Книга створена за підтримки Українського інституту національної пам'яті. Вона охоплює період життя кримчан практично від захоплення головних адміністративних будівель Криму, коли російські силовики та спецслужби почали масові репресії.
У проекті авторів Анни Андрієвської та Олени Халімон йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує або навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що анексія півострова була безкровною і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали Росію».
Як насправді Крим опинився під контролем Росії та чим це обернулося для його мешканців? Які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян на півострові? Відповіді на ці та інші питання дають кримчани, які стали свідками та жертвами російського військового захоплення півострова навесні 2014 року.
Також в рамках презентації буде представлений 30-хвилинний документальний фільм «Острів Крим.Дежавю», знятий українським журналістом, головою Незалежної медіа-профспілки України Ігорем Чайкою. Фільм розповідає про причини та наслідки російської анексії Криму та містить інтерв'ю з відомими кримськими журналістами, які були свідками подій в Криму навесні 2014 року.
Спікери:
Анна Андрієвська — співавторка книги «Люди сірої зони», журналістка.
Олена Халімон — співавторка книги «Люди сірої зони», співробітниця Українського інституту національної пам’яті.
Ігор Чайка, Голова незалежної медіа-профспілки України. Автор фільму «Острів Крим.Дежавю»
Борис Бабін, Представник Президента України в Автономній Республіці Крим.
Кримчани-переселенці, які після окупації Криму живуть в Херсоні.
Сторінка книги у Фейсбуці
Відео "Люди "сірої зони": книга про анексію Криму.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: