Херсон °C

У Художньому музеї відбулося відкриття унікальної виставки

Новости » Культура
0

У Художньому музеї відбулося відкриття унікальної виставки Виставка «Володимир Чуприна: Повертаючись до джерел», присвячена 80-річчю майстра, доступна до перегляду в Херсонському обласному художньому музеї вже більше тижня, але її офіційне відкриття відбулось вчора, 30 липня. Адаптивний карантин, в режимі якого зараз працює музей, змусив обмежити кількість запрошених — були лише художники та преса, але захід вийшов дуже теплим і затишним.

Ще до початку можна було добре роздивитися картини майстра (з 57 робіт Володимира Чуприни, що зберігаються в музейній колекції, зараз експонуються 40), почути враження відвідувачів, здивування, як прості та звичні, на першій погляд, речі, стають незабутніми творами мистецтва, стати свідком розмов про особливості авторської техніки, а ще чи не кожний просто зізнавався: «Я люблю Чуприну».

Відкрила виставку заступниця директора музею з наукової роботи Владислава Дяченко, яка коротко розповіла про життєвий і творчий шлях майстра, який починав свою діяльність науковим співробітником художнього відділу Херсонського краєзнавчого музею. Нагадала, що він товаришував з відомим меценатом Едуардом Олександровичем Фальц-Фейном, розповіла про знайомство з Шовкуненком, від якого Чуприна отримав перші мистецьки настанови. І головне — про Володимира Григоровича як "батька” художнього музею, адже саме він сприяв його відкриттю і доклав дуже багато зусиль, щоб в Херсон потрапила колекція Марії Корніловської, яка стала золотим фондом музейного зібрання. А у 1981 році разом з Олесем Гончаром він ініціював присвоєння музею імені Олексія Шовкуненка.

І кожному гостю було що сказати про нашого видатного майстра — хоч і не всі вийшли до мікрофону.

Проректор ХДУ Сергій Кузнєцов, передаючи вітальну адреса від ректора Олександра Співаковського, відмітив, що завдяки Володимиру Чуприні як педагогу, який віддає свій талант, свою майстерність, студенти мають змогу вбирати все найкраще.

Декан факультету культури і мистецтв ХДУ Микола Левченко зупинився на ролі художника як науковця: "Поєднання мистецтва і науки — це дуже непростий момент в системі професійної освіти, але Володимир Григорович знайшов ті шляхи і кроки, щоб зробити кафедру однією із найміцніших в університеті”.

Завідуюча кафедрою дизайну ХНТУ Олена Чепелюк, яка прийняла її з рук Володимира Чуприни, розповіла історію про те, як Володимр Григорович допоміг студенту намалювати натюрморт, як його пензель танцював по картині, кардинально перетворюючи її.

Голова Херсонської обласної організації НСХУ Олександр Ковач, зазначив, що за майже 50 років існування спілки художників саме Чуприна залишається найтитулованішою і найавторитетнішою постаттю серед херсонських митців, але його багатогранність вражає: художник, педагог, державний діяч.

"Батько” художньої школи Анатолій Сліпіч також відмітив значущість ролі ювіляра як державного діяча, який завжди підхоплює ініціативи і має блискучу реакцію, і розповів про його участь у відкритті художньої школи.

Колишній голова НСФХУ Василь Рилєєв згадав і чудові лекції Володимира Григоровича як мистецтвознавця Товариства охорони пам’ятників історії та культури, і відзначив його великий слід у суспільно-політичнму і державному житті, а також і його вміння переконувати людей. Розповів, скільки крові і нервів вартувало йому рішення оселити музей у будівлі колишньої Міської Думи, адже впливових бажаючих було багато...

А народний артист України Борис Чуприна, головний режисер Херсонського театру ляльок, щиро дякував всім від імені батька, який сьогодні тимчасово не має змоги відвідувати заходи: і музею за чудову виставку, і шанувальникам та друзям, які не оминули своєю увагою її відкриття.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: