Херсон °C

Сергій Носенко розповів про легалізацію на прикладі Цюрупинського району

Новости » Экономика
0

Сергій Носенко розповів про легалізацію на прикладі Цюрупинського районуБудь-який працівник автоматично позбавляється соціальних гарантій, щойно дає дозвіл на отримання заробітної плати «в конверті». Дуже часто люди погоджуються на такий крок, бо їх запевняють – «інакше роботи не отримаєш». Сьогодні фахівці в сфері легалізації праці стверджують, що укладаючи договір з найманим працівником господар не несе великих фінансових затрат, разом з тим, якраз найманий працівник не залишиться без соціальних гарантій.

24 травня в Херсонській облдержадміністрації під час засідання колегії начальник Головного управління Держпраці у Херсонській області Віталій Берлим, зокрема, акцентував увагу на проблемі легалізації праці в Херсонській області, в тому числі йшлося обговорення питання в розрізі боротьби з неофіційним працевлаштуванням.

Віталій Берлим підкреслив, що найбільше неоформлених працівників під час перевірок виявляється саме на сільськогосподарських підприємствах області. При цьому керівник управління Держпраці звернув увагу присутніх на те, що неоформлений працівник автоматично позбавлений усіх соціальних гарантій. В свою чергу, начальник ГУ ДФС у Херсонській області Ігор Клим підкреслив, що фіскальною службою також здійснюються перевірки суб’єктів господарської діяльності і на даний час вже в області 2 тис. 747 осіб легалізовано. Крім того, щоденно під час рейдів виявляється майже по 100 осіб нелегальних працівників в полі, з якими укладаються трудові договори.

Журналісти побували на одному з таких рейдів.

Працівники фіскальної служби, Держпраці, податкової міліції та поліції 23 травня завітали на ряд сільськогосподарських господарств з фактичною перевіркою.

Що побачили журналісти?

На полях із суницею працюють десятки людей, але на нашу відповідь: «Чи маєте трудовий договір?», - відповіли не всі.

Більшість із працюючих відповіли, що віддали господарям документи, одначе самого договору не бачили. Були й такі, що призналися, що працюють по усній домовленості, тобто, отримують зарплату в «конверті».

Протягом дня вказаною групою спеціалістів було перевірено два господарства та одного приватного підприєця, і не всі господарі, м’яко кажучи, були раді «гостям».

Чому саме? Результати було видно зразу ж на полі!

- По результату фактичної перевірки сьогодні в одному з фермерських господарств виявлено 13 неоформлених осіб, з якими не укладені трудові угоди. Також маємо зібрані пояснення по приватному підприємству, що знаходиться в с. Козачі Лагері, котрий має магазин будівельних матеріалів - у результаті 3 неоформлених працівника, - розповіла в.о. начальника податків і зборів з фізичних осіб Цюрупинського ОДПІ Кисіль Тетяна Анатоліївна.

До речі, цікавою була позиція одного з керівників господарства, котрий повідомив, що на його приватну територію, тридцять гектарів, ніхто не має заходити, саме тому він і поставив шлагбауми на всі в’їзди і виїзди, тільки забув господар про те, що на приватних полях чомусь працюють чужі люди…

Поспілкувалися журналісти і з в.о. керівника Цюрупинської ОДПІ Сергієм Носенком.

«Працівник, який отримує заробітну плату «в конверті», є повністю беззахисним перед роботодавцем. Домовленість в усній формі жодним чином не фіксується документально, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і до того часу, поки вважає за потрібне. В майбутньому працівник не отримає достойної пенсії, оскільки її нарахування здійснюватиметься з офіційно нарахованої заробітної плати, яка при виплаті була мінімальною. Тому, всім працюючим громадянам радимо стати на захист своїх прав, вимагаючи у роботодавців офіційного оформлення трудових відносин і легалізацію заробітної плати», - стверджує в.о. начальника Цюрупинської ОДПІ Сергій Носенко.

За словами Сергія Миколайовича, з початку року працівниками Цюрупинської ОДПІ проведено 12 перевірок з питань використання праці найманих осіб. В результаті проведеної роботи виявлені порушення в сфері громадського харчування, роздрібної торгівлі, надання послуг населенню.

А саме, за 2016 рік залучено до державної реєстрації всього 38 фізичних осіб – підприємців, в тому числі в Цюрупинському районі - 15, Білозерському районі - 14, Голопристанському районі – 9, виявлено та залучено всього по ОДПІ - 104 неоформлених найманих працівника. Відповідно до проведених заходів до бюджетів надійшло податків у сумі 21,7 тис.грн.

Що стосується результатів фактичних перевірок у поточному році, то працівниками Цюрупинської ОДПІ всі матеріали направлено до прокуратури для вивчення ситуації на господарствах по 5-ти фактах порушення законодавства в частині легалізації найманих працівників.

Щодо легалізації працівників Сергій Носенко розповів, які заходи проводяться безпосередньо його службою, та саме як фіскальна служба може впливати на цей процес.

- Кожен із платників податків звертаються в наші ЦОПи за довідками, і зразу стає зрозуміло автоматично, хто «практикує» конверти. Як один з прикладів, в зону ризику потрапляють підприємці, у яких є чотири касові апарати на різні торгові точки, а працевлаштовані лише дві людини. Як дві людини можуть обслуговувати чотири магазини в різних районах? І таких прикладів дуже багато.

Наші спеціалісти спочатку роз’ясню­ють види легалізації трудових відносин , адже є не тільки оформлення, є правові угоди. У плані створення будь-яких робочих груп для виїзних, сезонних перевірок залучаємо податкову міліцію, інспекції з праці, поліцію, - говорить керівник.

Також Сергій Миколайович уточнив, що проводяться перевірки також за заявою громадян, опрацьовуються скарги – і відповідно на які є обов’язкова реакція фіскальної служби.

Щодо проведення фактичних перевірок, то вони проводяться на предмет працевлаштованості особи у того чи в іншого приватного підприємця або юридичної особи. Далі про факти порушення надається інформація в прокуратуру, та у всі інстанції, які мають вплив на питання легалізації.

- Питання складне, не дивлячись на те, що ми ведемо інформаційну роботу, порушення є. Чесно кажучи, не сприяє в даному напрямку і реорганізація в нашій службі, зараз проходить значне скорочення. Як приклад, раніше в Цюрупинській ОДПІ роботою з фізичними особами займались 8-м фахівців, зараз залишилося 3 людини на район. Окрім того, ці ж спеціалісти займаються питанням нерухомості, землі, деклараціями на доходи громадян та інше…

Не дивлячись на сильну завантаженість, інспектори все ж таки стараються вчасно реагувати на будь-які порушення, тому я, як керівник служби, вдячний за такий підхід до роботи, - акцентував Носенко.

Тетяна Шолох

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: