Херсон °C

Як «будуються» озера в лісі, вивчають спеціалісти різних напрямків

Новости » Экономика
0

Як «будуються» озера в лісі, вивчають спеціалісти різних напрямківРозпорядженням голови облдержадміністрації №233 від 03 квітня 2017 року було затверджено новий склад робочої групи з координації дій щодо будівництва лісових доріг та водойм протипожежного призначення в лісах області, згідно якого необхідно визначитися з переліком першочергових заходів щодо організації, координації дій та контролю з зазначеного питання.

Як «будуються» озера в лісі, вивчають спеціалісти різних напрямків

11 квітня під керівництвом в.о. заступника голови облдержадміністрації Євгена Рищука відбулося засідання оновленої робочої групи, де розглядалося питання яким чином мінімізувати кількість пожеж та збитки, які вони наносять регіону.

Щоб опрацювати можливі шляхи вирішення проблем будівництва доріг і водойм та надати конкретні і обґрунтовані пропозиції Євген Рищук доручив членам робочої групи запропонувати конкретні заходи, котрі аргументовано доведуть, яким чином в лісах Херсонщини мають будуватися протипожежні озера та дороги.

- Сьогодні за круглим столом зібралися екологи, лісівники, архітектори, працівники МНС. Питання стоїть нагальне – порятунок лісу, але при цьому ніхто не дозволить в чиїхось інтересах використовувати надра громади Херсонщини. Спеціалісти з різних сфер вивчають це питання і лобіювання безконтрольного вивозу піску з лісу окремих осіб тут вже не пройде, - зазначає Євген Рищук.

Нагадаємо, що прокуратурою області було порушено кримінальне правопорушення за ознаками розтрата державного майна шляхом зловживання службовими особами ДП «Цюрупинське ЛМГ». Прокуратура області також заявила про незаконний видобуток піску на території Цюрупинського лісгоспу в 7 тис. тонн. А це, практично, мільйон гривень «наліво», і зовсім не на порятунок лісу.

Також нагадаємо, що керівником вказаного лісомисливського господарства було підписано договір з так званою благодійною організацією.

27 січня 2016 року в Єдиному державному реєстрі реєструється благодійна організація з назвою «Фонд розвитку Національного парку «Олешківські піски». Керівником організації, котрий має право чинити юридичні дії, являється Гурківський Валерій Васильович. Саме з цією організацією ЛМГ і підписує договір.

Виявляється, згідно виписці, Благодійна організація «Фонд розвитку Національного парку «Олешківські піски» може займатися – видобутком піску, гравію та інших природник копалин. Мало того, в нашому випадку з благодійною організацією – це діяльність посередників у торгівлі так званими іншими товарами та навіть торгівля відходами та брухтом, надання в аренду техніки та таке інше…:

Місце знаходження зареєстрованої юридичної особи – Олешківський район, с.Раденськ, вул.Заводська, буд.1В

Хто ж такий Гурківський Валерій Васильович?

Він очолює громадську раду при Херсонській ОДА. На останніх місцевих виборах балотуався в депутати від партії «Самопоміч». Останнім часом був помічений, як активний борець за спасіння лісу та у виступах проти браконьєрства. Постійного робочого місця, крім активіста, не має.

Тож щодо «спасіння лісу»: особисто пан Гурківський, очоливши громадську раду не без скандалу, вже в лютому місяці минулого року починає акти діяльність у спасіння олешківських лісів від пожеж. Він розповідає у пресі, що вкрай необхідна побудова озер, аргументуючи тим, що в лісі ще й розташовуються військові, а це вкрай небезпечно для лісу.

Скажемо так, «гачок» в суспільство було кинуто і реакція, як для «благодійної організації» була підходяща - повна тиша.

Далі пішов видобуток піску, для так званих озер і доріг. Одначе коштів на рахунок лісгоспу не потрапило ніяких, а пісок з «будівництва» вивозився повним ходом. Тож практично промисловий видобуток піску зупинила згодом прокуратура, бо скаржилися на такі дії керівництва лісгоспу не тільки представники влади, але й місцеві. Саме цікаве, що поки йде розслідування, підкреслимо триває воно п’ятий місяць, сам пан Гурківський створив вже нову організацію, котра також виступає за «збереження» лісу…

Як «будуються» озера в лісі, вивчають спеціалісти різних напрямків

В той же час Євген Миколайович на засіданні робочої групи підкреслив, що основне – це прийняття заходів для збереження лісу, які, в принципі, мають вивчити всі члени робочої групи і в результаті прийняти колективне рішення, під котрим кожен поставить свій підпис…

Оксана Степова

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: