Херсон °C

У ДП ДГ «Асканія-Нова» та ДП ДГ «Асканійське» може стати менше землі

Новости » Экономика
0

У ДП ДГ «Асканія-Нова» та ДП ДГ «Асканійське» може стати менше земліДепутати Херсонської обласної ради VІІ скликання планують звернутися на черговій сесії до Прем’єр-міністра України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Президента Національної академії аграрних наук України щодо розпаювання земель державної власності. З відповідним зверненням до депутатів звернувся депутат обласної ради Штанько В.М. з посиланням щодо підтримки клопотання депутатів ОТГ Асканія-Нова».

Про це йдеться у відповідному проекті-рішенні.

В проекті вказано, що депутати мають підтримати колективне письмове звернення від 1273 осіб – членів трудового колективу державних дослідних господарств, що функціонували на території ОТГ Асканія-Нова Херсонської області, у тому числі пенсіонерів, які раніше працювали в них, та працівників соціальної сфери з проханням допомогти у вирішенні питання щодо паювання земель державної власності, розташованих в межах Асканія-Нова селищної ради, та рішення XVIII сесії Асканія-Нова селищної ради VII скликання від 25 жовтня 2018 року № 381 «Про клопотання до центральних органів державної влади» про порушення клопотання перед Прем'єр Міністром України, Комітетом Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, Президентом Національної академії аграрних наук України про часткове вилучення земельних ділянок у ДП ДГ «Асканія-Нова» та ДП ДГ «Асканійське» і передачу їх до земель резерву об’єднаної територіальної громади Асканія-Нова селищної ради Херсонської області.

«Сьогодні основним завданням органів місцевого самоврядування, враховуючи потреби у забезпеченні життєдіяльності об’єднаних територіальних громад, є завдання наповнення бюджету. У результаті децентралізації до ОТГ перейшли функції забезпечення сталого функціонування закладів освіти, культури, первинної ланки медицини, дошкільного, позашкільного виховання та інших галузей соціальної інфраструктури. Для утримання зазначених об’єктів та їх обслуговуючого персоналу необхідні значні фінансові ресурси.

Асканія-Нова селищна рада позбавлена можливості отримувати орендну плату та земельний податок за користування землями спеціального сільгосппризначення, що належать до державної власності. Загальна площа земель державної власності, розташованих в адміністративних межах ОТГ Асканія - Нова селищна рада становить 12752,11 га., у тому числі у користуванні ДП ДГ «Асканія-Нова» перебуває 10202,3 га.; у ДП ДГ «Асканійське» - 2549,81 гектар.

Станом на 01 вересня 2018 рокузагальна кількість поголів`я худоби у ДП ДГ «Асканія-Нова» становить:

- свиней - близько 2 тис. голів;

- овець - близько 4,5 тис. голів;

- м`ясної великої рогатої худоби – 150 голів.

Враховуючи зазначене, для досягнення Статутних наукових цілей господарств згідно економічних розрахунків достатньо 2,5 тис. га зрошувальних земель.

З метою уникнення соціальної напруги та розширення фінансових можливостей місцевого бюджету ОТГ Асканія-Нова селищна рада просимо забезпечити нормативно-правове регулювання процедури вилученнячастини земель державної власності державних підприємств дослідних господарств «Асканія-Нова» та «Асканійське» та передачу їх до земель резерву об’єднаної територіальної громади Асканія-Нова селищної ради Чаплинського району Херсонської області, з метою подальшого паювання, ведення особистих селянських господарств та надання в тимчасове платне користування сільгоспвиробникам», - йдеться у зверненні.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: