Херсон °C

Одні депутати просять землю не продавати, а інші її вже скуповують?

Новости » Экономика
0

Депутати Херсонської обласної ради на черговому сесійному засіданні планують звернутися до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з приводу майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення. Про це йдеться в черговому проекті-рішенні. Цікаво, чи всі депутати підтримають це звернення?

Адже в документі йдеться про те, що наразі країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі «ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Спроби започаткувати розпродаж землі мають місце на фоні недосконалого законодавства та численних неврегульованих питань, пов’язаних із земельними відносинами. Є низкапроблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішніх умовах вкрай небезпечним.

Ми, депутати Херсонської обласної ради VІІ скликання, неодноразово піднімали питання про недопущення швидкого відкриття ринку землі та наголошували щодо необхідності за час дії мораторію провести комплекс заходів для підготовки такого надважливого кроку», - йдеться в проекті-рішенні.

Поміж тим депутати посилаються на те, що в земельній сфері процвітає «рейдерство та діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію, оскільки немає верховенства закону у справі захисту права власності».

 

В той же час, не дивлячись н такі звернення депутатів, ряд ЗМІ вже повідомляли, що деякі депутати вже визначилися зі схемами продажу землі в Херсонській області і вони активно використовуються. Про це розповідав на сходці в селі Богданівка Каховського району депутат обласної ради від БПП Віктор Помазнюк.

Що стосується проведення реформи у сфері землі, то на думку тих же власників земельних паїв – вона б не завадила, бо часто й густо відбувається зговір між орендарями, і деякі фермери занижують виплату оренди землі.

Наприклад, коли депутати обіцяють одне, а роблять геть інше – нам розповіли у селі Чорнянка Каховського району.

 


0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: