Херсон °C

Від чого залежить збільшення орендної плати за землю?

Новости » Экономика
0

Від чого залежить збільшення орендної плати за землю?20 грудня 2018 року у Верховній Раді України більшість народних депутатів знову ще на рік продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

При цьому інша частина депутатів зазначила про сподівання, що наступного року вже новий парламент прийме закон про обіг сільськогосподарських земель і врешті визначить правила функціонування ринку землі.

В той же час народний депутат мажоритарник від Херсонщини Сергій Хлань в соціальній мережі негативно охарактеризував діяльність своїх колег:

«Вважаєте, що землю викупити і вона стане для вас чужою? Прокиньтесь - вона вже чужа. Вже зараз вся земля вам не належить, вона вже в приватній власності! Як бути з цим? Питання не стоїть дати право приватної власності, чи ні - питання в тому чи датиправо розпоряджатися своїм майном», - пише Сергій Хлань та вказує, що мораторій на землю необхідне лише двом категоріям. За його словами - власникам крупних агропідприємств та керівникам державних агропідприємств. -

При відсутності ринку землі, немає ринкової вартості землі, тобто орендна плата розраховується на підставі нормативної оцінки, яка в кілька разів нижче ринкової. Тому великим агропідприємствам набагато вигідніше орендувати землю за копійки. Це очевидно - зверніть увагу на рівень життя фермерів, на їх машини і будинки, і порівняйте їх з рівнем життя людей, що живуть в селі - власників землі. Різниця величезна».

Ми не станемо заперечувати слова нардепа Хланя, в цьому він дійсно правий – різниця величезна, але спочатку звернемося до голосування наших обласних депутатів щодо питання мораторію.

Так, депутати Херсонської обласної ради на своєму останньому засіданні зверталися до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з приводу майбутнього продажу земель сільськогосподарського призначення.

В документі йшлося про те, що наразі країна в нинішніх умовах не готова до ринку землі «ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі». Відкриття ринку землі, вказується у зверненні, в теперішніх умовах є вкрай небезпечним. Депутати посилались на те, що в земельній сфері процвітає «рейдерство та діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію, оскільки немає верховенства закону у справі захисту права власності». За таке звернення проголосувало 52 депутати: «за» - 36, «проти» -1, «»утрималось» - 4, «не голосувало» - 11. Підкреслимо, що в даному питанні розділилися навіть депутати від БПП, якраз більшість із них не голосували за продовження мораторію.

В той же час, не дивлячись на такі звернення депутатів, ряд ЗМІ вже повідомляли, що деякі депутати вже визначилися зі схемами продажу землі в Херсонській області і вони активно використовуються.

Про це, власне, відкрито, не дивлячись на статус депутата обласної ради від БПП, розповідав ще в жовтні на сходці в селі Богданівка Каховського району Віктор Помазнюк, директор сільгосппідприємства «Акант».

Правда, пізніше в районній газеті він оправдовувався, мол, журналісти перекрутили його слова, адже говорив він про купівлю ділянок ОСГ, а не про земельні паї.

Одначе на такі заяви, як доказ його слів є не тільки відео, але й розповіді жителів сіл, котрі підтвердили, що фермер Помазнюк в своїй практиці дуже широко використовує так званий «договір міни». Про це він, до речі, розповідав особисто селянам в Богданівці.

Підкреслимо, за словами спеціалістів, якраз саме в такому договорі не мають значення ні розміри обмінюваних ділянок, ні їх нормативна вартість, ні цільове призначення. На практиці це означає, що ділянка в кілька десятків гектар добірних сільськогосподарських угідь може бути обміняна на клаптик землі розміром з город.

Основною умовою укладення договору міни є: обов'язкове нотаріальне посвідчення правочину, подальша реєстрація переходу права власності.

Відповідні документи щодо користуванням «такої послуги» паном Помазнюком теж є у відкритому доступі, тільки от вид цільового призначення земельної ділянки буде, звичайно, іншим. Одначе не забуваємо, що ОСГ – в основному це 2 гектара землі, паї від 4 гектарів і більше.

Наприклад, ми скористалися інформацією Державного земельного кадастру про права власності, і побачили, як земельні ділянки розміром в 4, 4 га, 6,84 га через нотаріальні контори!!! передавалися Помазнюку Віктору, або ж його дружині Помазнюк Людмилі, згодом земля передавалася в оренду СФГ «Акант».

Тож справжню інструкцію, як купити землю у селян, якщо навіть немає відповідного законодавства, вже використано в наявності.

Сам же депутат обласної ради Віктор Помазнюк голосує «За» мораторій.

Звичайно, а навіщо йому закон, котрий дозволить продавати землю селянам по значно вищій ціні, якщо вже зараз ці паї скупляються в обхід законодавства практично за копійки.

До речі, саме для таких ділків відсутнє не тільки поняття законодавства, але й поняття совісті загалом. Наприклад, нещодавно нам трапився саме такий «яскравий» приклад. Котрий якраз і є дуже схожим на справжнє рейдерство з використанням депутатського значка…

Так, в селі Новокамянка Каховського району деякі місцеві жителі переживають чергове «ноу-хау».

Справа в тому, що у цих селян складено договір на оренду землі з сільгосппідприємством «Гаван», керівником котрого є Генрі Мелконян. Виконуючи своє зобов’язання, підприємство «Гаван» сплатило податки за своїх пайщиків та запросило людей, аби розрахуватися згідно договору. Одначе невелика частина пайщиків заявила, що вже отримала гроші.

І ось від людей дізнаємося, що по тій, чи іншій причині вони надали довіреність на отримання коштів представнику Віктора Помазнюка, підприємства «Акант».

Ви десь таке бачили, щоб конкурентна фірма отримувала кошти, щоб передати їх чужим пайщикам? Сам Помазнюк, знову ж таки, оправдовуючись в районній газеті, заявив, що люди самі до нього звернулися з такою пропозицією, бо бояться його конкурента.

Журналісти ж поспілкувалися з цими людьми самостійно.

Виявляється, більшість із них потребувала грошей на лікування, хтось із них вже не йшов до Мелконяна, бо отримав гроші наперед за оренду за декілька років, хтось у спішці просто не дозвонився до орендаря, а хтось був просто переконаний сусідкою, що гроші «треба брати». Тільки от взамін потрібно було надати довіреність, що вже твої гроші отримають люди Помазнюка. До речі у всіх тих, хто вирішити вчинити таким чином договір на оренду землі закінчується тільки через три роки, тож про надання земельного паю новому орендарю можна говорити тільки через цей термін…

Ми, звичайно, можемо тільки догадуватися, навіщо Помазнюку подібні «ходи» в підприємницькій діяльності, але і на перший погляд вони скидаються на махінації у фільмі «Проделки мелких жуликов». Тільки от як все це поєднати з громадською діяльністю та статусом депутата – тут важко відповісти, тим більше що великі справи на хворобах інших точно не робляться!

Нагадаємо, що закликаючи розривати договори у Богданівці, Віктор Помазнюк розповідав селянам, що вже платить своїм пайщикам по 15-20 тис. грн.. за пай. Окрім того, за його словами, він, окрім оплати за пай, допомагає людям городиною, зерном та розвиває соціальну сферу села.
Тож журналісти направилися до Чорнянки Каховського району, аби перевірити сказане. Як виявилося, пайщики Помазнюка вперше від журналістів дізналися про таку «благодать». В Чорнянці люди за пай отримали від 8 до 13 тис грн., кожен по-різному, ніякої городини в подарунок від фермера вони в очі не бачили, як і зерна.

Тож, пишучи звернення до Верховної Ради та Кабміну, деяким депутатам облради не завадило б бути чесними перед людьми, в першу чергу, бо зрозуміло, що для деяких зняття мораторію на землю може обернутися в повний крах тих уже використаних «сірих схем».


Тетяна Дергачева

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: