Херсон °C

Розкрадачі бюджету Посад-Покровської сільської ради

Новости » Экономика
0

Розкрадачі бюджету Посад-Покровської сільської ради У сім разів завищено ціни на ліхтарі для освітлення вулиць Посад-Покровської сільської ради.

До СУ ГУНП в Херсонській області надійшли матеріали УСБУ в Херсонській області про по факту того, що під час проведення робіт щодо електропостачання мереж вуличного освітлення здійснено монтаж світильників не встановленого походження.

За вказаним фактом до ЄРДР внесено відомості за № 12018230000000083 від 07.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України

Проведеним розслідуванням встановлено, що протягом 2017 року на території с. Посад-Покровське Білозерського району Херсонської області виконувались роботи з будівництва електропостачання вуличного освітлення на території населеного пункту. Вищевказані роботи проводились в рамках семи договорів, укладених між Посад-Покровською сільською радою в особі сільського голови та ПП «Обленерго» в особі заступника директора на загальну суму понад 1,9 млн. гривень.

Разом з тим, проекти на будівництво електрообладнання вуличного освітлення виконувало ТОВ «СОВЕЛЕКТРА», код ЄДРПОУ 38270110. В рамках вказаних робіт, проектант визначив необхідність застосування елементу зовнішнього освітлення SNC-SL-30WT.

Вказану марку світильників зазначив і підрядник (ПП «Обленерго» код ЄДРПОУ 38060286) в кошторисі та акті прийому виконаних робіт, вказавши, що ціна 1 світильника складає 5100 грн. Загальна вартість будівельних робіт за 2017 рік склала понад 1,9 млн. грн.

Проте, за результатами проведених робіт підрядником змонтовані світильники невстановленої марки, оскільки на корпусі виробу відсутній елемент маркування, наявність якого обов'язкова згідно Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого ПКМУ № 1067 від 16.12.2015 р. та ДСТУ IEC 60598-1:2014 «Світильники. Частина 1 Загальні вимоги та випробування».

Таким чином, відсутність маркування на корпусі не дозволяє встановити виробника товару, його технічні параметри: потужність, кольорну температуру, коефіцієнт потужності драйвера та ін., та не може закуповуватись для комунальних потреб у зв'язку з його невідповідністю ДСТУ та Технічному регламенту.

Додатково встановлено, що вартість одного встановленого вуличного світильника становить 5100 грн. за одну штуку, що значно перевищує ринкову вартість аналогічного обладнання (740 грн за 1 шт.), що свідчить про наявність у діях заступника директора ПП «Обленерго» ознак складу кримінального правопорушення.

Також встановлено, що в рамках вказаних робіт ПП «Обленерго» встановлено елементи вуличного освітлення на основі LED технологій, позначивши їх в кошторисній документації, як SNC-SL-30WT, аналогічно відобразивши вказану марку в актах прийому виконаних робіт.

В ході огляду вказаних світильників встановлено, що частина світильників не має на корпусі відповідного маркування, що унеможливлює ідентифікацію виробника пристрою та його технічні параметри, необхідні для проведення експертної оцінки вказаних освітлювальних пристроїв. Тобто на даний час встановлено порушення вимог Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого ПКМУ № 1067 від 16.12.2015 р. та ДСТУ IEC 60598-1:2014 «Світильники. Частина 1 Загальні вимоги та випробування».

Разом з тим згідно висновку спеціалістів Управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, частина встановленого світлодіодного електричного обладнання не може закуповуватися для комунальних потреб у зв'язку з його невідповідністю ДСТУ та Технічному регламенту.

Також згідно протоколу Науково-дослідного центру випробувань електричних ламп та технологічного обладнання державного підприємства « Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації №10.1-4932 від 26.07.2018 року встановлено що світильники на яких відсутнє маркування не відповідають вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.2012 р. №992 (крім розділу 7) Про затвердження вимог до світлодіодних пристроїв та електричних ламп, що використовуються в мережах змінного струму з метою освітлення.

Одночасно з цим в ході досудового слідства встановлено, що до Посад-покровської сільської ради Білозерського району Херсонської області документів щодо сертифікації та якості поставлених світильників під час робіт з будівництва електропостачання вуличного освітлення представниками ПП «ОБЛЕНЕРГО» надано не було.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: