Херсон °C

З Херсонщини вивезли тисячі тон очерету до Європи, чим нанесли збитки природі на сотні мільйонів

Новости » Экономика
0

Херсонськіаудиториобчислилимільйоннізбиткивіднезаконноїзаготівліочерету

ФахівціУправлінняПівденногоофісуДержаудитслужбивХерсонськійобластіпровелидержавнийфінансовийаудитдіяльностідержавногопідприємства«Збур’ївськелісомисливськегосподарство» (далі–Підприємство)заперіодз01.01.2016по30.06.2019.

Якустановилифахівці,черезвикористаннясуб’єктамигосподарюванняпобічнихлісовихресурсівзавідсутностівстановленихтазатвердженихорганамивиконавчоїрадищорічнихлімітівпромисловоїїхзаготівлі,відсутностівстановленихтазатвердженихмісцьзаготівлі,відсутностіспеціальногодозволу‒лісовогоквиткаімежвідведенихземельнихділяноктавідсутностівизначенихтермінівзаготівліпобічнихлісовихресурсів,лісовимфондомПідприємствазавданозначнізбитки.

У 2002‒2003 роках згідно з розпорядженнями Голопристанської районної державної адміністрації дві комерційні структури отримали на десятиліття в оренду ділянки лісового фонду площами 240 та 356 га для заготівлі очерету.

Протезапасів очерету для здійснення його промислової заготівлі та для потреб комерційної діяльності на території Підприємства взагалі не було визначено, а лімітина викошування очерету на 2016‒2019 роки теж не затверджено.

Лісовіквитки не видавалися, позаякматеріалами базового лісовпорядкування Підприємства не було встановленощорічногоможливого експлуатаційного ресурсу очерету.

Законодавствомчітко передбачено, що реалізація технічної сировини дикорослих рослин особами, які не мають дозволу на спеціальне використання природних ресурсів, категорично забороняється. Під час аудиту встановлено, що відповідно до отриманих фітосанітарних сертифікатів, з Голопристанського районуекспортовано очерету до Данії, Великої Британії, Кіпру, Азербайджану та Німеччини в кількості 1,95 тис. тонн за вказаний період.

Підчас контрольного заходу аудитори встановилирозміршкоди від незаконної заготівлі очеретуна сумупонад 388,7 млн грн.

Відповідно до статті107Лісового кодексу Українивідшкодування шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушення лісового законодавства, визначено, що підприємства, установи, організації і громадяни зобов'язані відшкодувати шкоду, заподіяну ними лісу внаслідок порушення лісового законодавства, у розмірах і порядку, визначених законодавством України.

Окрімтого, рішеннямсесії Херсонської обласної ради від 29.02.2012 №420 затверджено ставку збору за заготівлю очерету на суму 1,90 грн за кілограм та додатково 10,0 грн за 1 га очеретяного викосу. Водночас за відсутності встановлених та затверджених щорічних лімітів на промислову заготівлю очерету бюджетом Геройської сільської ради недоотримано відповідних надходжень за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення насуму 3,7 млн грн.

За результатами проведеного аудиту надано рекомендації з поліпшення ефективності управління підприємством на рівні Державного агентства лісових ресурсів України, Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства та підконтрольного об’єкту.

Матеріали раніше проведеноїревізіїпереданоправоохоронному органу.

 

Пресслужба Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: