Херсон °C

Великокопанівська ОТГ закликає зберегти лісосмуги

Новости » Экономика
0

Останнім часом безоглядно винищено сотні, а то й тисячі кілометрів лісосмуг, що призвело до масового спустошення сільськогосподарських угідь. За цепрактичноніхто не був покараний.

Лісосмуги – один із найефективніших засобів боротьби з опустелюванням ісуховіями.

Для України опустелювання є великою загрозою, і зараз воно активно проявляється переважно впівденнихобластях степової зони. Причини «опустелювання по-українськи» – надзвичайно високий рівень розораностітадеградація полезахисних лісосмуг.

На території багатьох районів у степових областях розорані, але за роки незалежності в Україні так і не створено службу, яка б опікувалась лісосмугами навколо полів. Через підпали стерні та зумисне вирубування на дрова лісосмуги багато де знищені, а відновлювати їх немає кому.

Є випадки вирубування лісосмуг з метою подальшого перепродажу деревини – там, де виросли дерева, придатні для перероблювання на ділову деревину.

По всій степовій зоні процвітає вітрова ерозія: вітри зносять висохлий родючий шар ґрунту, спричиняючи пилові бурі.

Опустелювання «по-українськи» – це недбале ставлення до нашого чорнозему, який просто видувається аж до піску, і такі приклади вже добре видно на космічних знімках.

Нині через земельну реформу полезахисні лісосмуги взагалі залишилися без уваги. Відсутня нормативно-правова база, яка регулювала б їх поновлення.

Внаслідокземельних реформ частину лісосмугпередано у приватну власність (розпайовано), а частина лісосмуг потрапила у приватні руки й тепер їх доля залежить від розуму та совісті нових власників.Ті ж полезахисні лісосмуги, які не підлягали паюванню, переважно рахуються як землі запасу, резервного фонду та загального користування на балансісільських таселищних рад.

Тож нам самим потрібнопотурбуватися про наявнілісосмуги,бутисправжнімигосподарями на своїй землі.

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: