Херсон °C

На Херсонщині з'явилася загроза зараження сказом

Новости » Здоровье
0
У лікарнях Херсонщини повністю закінчилися запаси імуноглобуліну.
Цей препарат вводять паралельно з антирабічною вакциною пацієнтам, котрих вкусили дикі чи бездоглядні тварини для профілактики можливих ускладнень та надійнішого захисту від сказу. Тільки минулого року і тільки в Херсоні за допомогою до медиків звернулися 883 жертв нападів чотирилапих (кожен четвертий - дитина). Тож «попит» на згадані ліки тільки зростає, але не задовольняється.
Заступник головного лікаря регіонального ДП «Лабораторний центр» (колишня СЕС Херсонщини) Анатолій Коваль каже, що потреба медзакладів краю складає 1,8-2 літри імуноглобуліну на рік, і раніше замовляли його коштом місцевих бюджетів. Виходячи з нинішньої ціни препарату на фармацевтичному ринку України у 40 гривень за міліграм, це близько 72-80 мільйонів гривень. Навіть за нинішньої фінансової скрути, у міських та районних скарбничках такі гроші знайшли б. Але біда в тому, що імуноглобулін став дефіцитним: його виробництво в Україні припинилося, а постачання з Росії чи країн ЄС надто ускладнене – тим паче, закупівля за бюджетні кошти.
Натомість, тварин, хворих на сказ, постійно продовжують виявляти і в обласному центрі, і в сільських районах Таврії – адже пероральну вакцину-приманку для диких тварин – потенційних носіїв збудника цієї інфекційної недуги - держава ще торік припинила закуповувати і розповсюджувати ще торік. А відтак проблема лише загострюється. Медики переконані: для постачання імуноглобуліну потрібна допомога Міністерства охорони здоров’я України – можливо, централізоване налагодження його поставок з-за кордону чи відновлення виробництва на базі якогось вітчизняного підприємства.
Джерело: Голос України 
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: