Херсон °C

Інформація для херсонців: небезпека кору

Новости » Здоровье
0

 

У Румунії на даний час зареєстрована епідемія кору. ЗМІ Румунії інформують про те, що випадки кору є в 34 округах країни, захворіло понад 2300 осіб, померло 16.

За даними ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» в Україні відмічаються ознаки наростання епідемічного процесу з кору після попереднього епідемічного спаду, що тривав з 2013 року. На фоні загального зниження захворюваності у 2016 році (зареєстровано 102 випадки кору у 10 регіонах). У 6 областях спостерігався ріст: Івано-Франківській (78 випадків), Одеській (6 випадків), Львівській (5 випадків), Чернівецькій (3 випадки), Дніпропетровській (2 випадки), Кіровоградській (1 випадок).

Перебіг епідемічного процесу в окремих регіонах супроводжувався спалахами та груповими захворюваннями. П’ять спалахів кору у період з вересня 2016 по січень 2017 року зареєстровані у Надвірнянському районі Івано-Франківської області, під час яких захворіла всього 41 особа. З них три спалахи було зареєстровано у загальноосвітніх школах, а саме у 2-х школах смт. Делятин та 1-й - м.Надвірна. Інші два спалахи кору - сімейні вогнища у смт. Делятин.

Сімейне вогнище кору зареєстроване у серпні 2016 року у м. Одесі, де захворіло 3-є дітей. Дві дитини відвідували ДДЗ, третя дитина - школяр 4 класу, перебував на літніх канікулах. Всі троє дітей виявились нещепленими проти кору через відмову батьків.

У 2016 році від кору помер 1 дорослий (Дніпропетровська обл.).
Із 102 випадків кору 58 (56,8%) становили діти раннього, молодшого та середнього віку, з них 50 (86,0%) нещеплені згідно з Календарем, 5 дітей (8,6%) з невідомими даними про щеплення. Решта 27 дітей старшого віку та підлітків, 17 дорослих – зі зниженим імунним статусом.

Все вище зазначене є сигнальними ознаками наближення чергового епідемічного підйому кору в Україні на фоні низького рівня охоплення профілактичними щепленнями, що спостерігається в останні роки.

За підсумками 2016 року, у Херсонській області проти кору, краснухи та епідпаротиту вакциновано 5 576 дітей віком до 1 року (51,3%), 2 735 дітей старше 1 року (41,3%), 1337 дітей віком 6 років (11,0%) і 405 осіб старше 7 років (4,3%).

Нагадуємо, єдиною профілактикою кору є ВАКЦИНАЦІЯ!

На даний час заклади охорони здоровя області забезпечені вакциною проти кору, краснухи та епідпаротиту «Пріорікс» в достатній кількості. Діти віком від 1 до 6 років отримують щеплення у плановому порядку. Щеплення проводяться після огляду лікаря при відсутності гострих захворювань та загострень хронічних захворювань. Якщо з різних причин діти в даному віці не були вакциновані, то вони можуть отримати щеплення в будь який час. Захищеною є людина, яка отримала 2 дози вакцини проти кору.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: