Херсон °C

У обласній раді обговорили профілактику поширених хвороб

Новости » Здоровье
0
В Херсонській обласній раді відбулось засідання за участю генерального директора ДУ «Центр громадського здоров`я МОЗ України» Наталії Нізової, яка перебуває на Херсонщині з робочим візитом. Участь в обговоренні важливих питань розбудови громадського здоров`я брали голова обласної ради Владислав Мангер та його заступник Віталій Булюк, заступник директора департаменту охорони здоров`я ОДА Ліна Бондарева, головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров`я Юрій Ромаскевич і депутати обласної ради.
«Усе людство і весь світ сьогодні йде по шляху профілактики і раннього виявлення захворювань. Ми потребуємо виховання відповідального ставлення громадян до власного здоров`я, ефективної профілактики та чіткої системи епідемічного моніторингу», - зазначила професор, доктор медичних наук Наталя Нізова.
Основним завданням громадського здоров`я вона назвала розбудову епідеміологічного моніторингу всіх захворювань. Наразі відслідковуються туберкульоз та ВІЛ (є можливість дізнатись скільки таких хворих знаходиться на обліку в будь-якій з областей, які препарати вони отримують). Точних даних про кількість хворих на гіпертонію, цукровий діабет та інші хвороби немає.
За словами Наталі Нізової, найбільшою проблемою в сфері охорони здоров`я для країни є значна кількість серцево-судинних та онкологічних захворювань. Більшість онкохворих, що звертаються за допомогою, мають візуальні форми раку, тобто ті, які легко виявити під час профілактичних медичних оглядів.
«Головне – це напрацювання механізмів залучення неурядового сектору громадянського суспільства до надання соціальних послуг, які лежать за межами медичного пакету. В країні не вистачає хоспісів, серйозна проблема з впровадженням амбулаторної моделі лікування туберкульозу. Щоб людина долікувалась до кінця необхідний соціальний супровід», - підкреслила Наталя Нізова.
В квітні рішенням обласної ради був створений Херсонський обласний центр громадського здоров`я, який став першим в Україні діючим закладом. Головний лікар закладу, доктор медичних наук, Заслужений лікар України Юрій Ромаскевич звернув увагу учасників наради на важливість впровадження системи громадського здоров`я.
На його думку, система громадського здоров`я потрібна, щоб населення України перестало вимирати: «Ми займаємось лікуванням уже хворих людей і не займаємось профілактикою. Захворюваність на гіпертонію в Херсонській області в 5 раз вища ніж в Європі, смертність від інсультів – в 3 рази вища, смертність чоловіків віком 30-49 років в 5 разів вища, а смертність жінок - в 3 рази вища ніж в європейському регіоні. Це наслідок відсутності системи громадського здоров`я. Тому її потрібно створювати якнайшвидше».
В свою чергу голова обласної ради Владислав Мангер запевнив присутніх в цілковитій і беззаперечній підтримці розвитку медицини в усіх її напрямках. Зокрема, за підтримки обласної ради проводяться безоплатні онкоогляди в районах області, вже оглянуто майже 200 осіб в 2-х районах області.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: