Херсон °C

В. Мангер: "Мобільна бригада онко-лікарів працює"

Новости » Здоровье
0
З 15 травня в районах Херсонщини працює бригада фахівців Херсонського обласного онкологічного диспансеру. Лікарі виїздять до районів області в рамках обласної програми «Наближення якісної діагностики до населення області».
- Раніше ми вже обговорювали проблеми онкодіагностики з головним лікарем ХООД Іриною Сокур. Розробили план дій, працюючи за яким, можна буде допомогти сотням жителів нашої області діагностувати онкозахворювання на ранній стадії і тут же приступити до лікування, - пише на своїй сторінці Фейсбук голова обласної ради Владислав Мангер. – Цифри, які озвучує Ірина Володимирівна, просто вражають: щорічно на Херсонщині фіксують до 4 000 нових випадків онкозахворювань. Більше 2 тисяч осіб від цих хвороб помирають щороку. Причина одночасно і проста, і жахлива: сотні людей навіть не підозрюють про те, що їх вразив недуг. Але ж медики стверджують: після діагностування онкозахворювання на ранніх стадіях, з ним можна впоратися. Ми розуміємо, що у більшості елементарно немає грошей на проходження обстежень, або люди просто не можуть собі дозволити витратити час на власне здоров'я. Тому було прийнято рішення - створити мобільну бригаду фахівців, здатних провести онкоогляди прямо на місцях.
Всі тести, за словами Владислава Мангера, для жителів Херсонщини медики робитимуть безкоштовно. Крім цього, за час перебування в районі, херсонські лікарі підучать своїх колег, як діагностувати онкозахворювання і яким чином далі діяти. Оплачувати цю роботу будуть як з районного, так і з обласного гаманця.
На сьогоднішній день, фахівці з ХООД вже встигли побувати у двох районах області – Іванівському та Верхньорогачинському.
За перший тиждень роботи онкологи в складі хірурга-мамолога, онкогінеколога і онкоуролога оглянули і проконсультували 1 175 пацієнтів, в тому числі 145 в селі Ушкалка, в амбулаторії сімейної медицини. Більш 860 жителів району здали кров на онкомаркери, взято 299 тестів на приховану кров.
У Іванівському районі лікарі проконсультували 966 громадян. При первинному огляді лікарями онкодиспансеру виявлено: 1 випадок меланоми шкіри голови, 8 випадків раку шкіри, 3 випадки раку молочної залози, 3 випадки злоякісних пухлин жіночих статевих органів, 2 випадки раку ЛОР-органів, 1 випадок раку порожнини рота, одному хворому діагностований рак легень. На сьогоднішній день частина цих хворих вже проходить лікування в обласному онкологічному диспансері.  
Програма виїзної онкологічної допомоги розрахована на виявлення 12 видів раку і крім оглядів фахівців, включає швидкі та надійні онкотести. За даними проведених досліджень виявлена підозра на рак передміхурової залози у 13 випадків, рак жіночих статевих органів - 3 випадки та 1 рак кишківника; 116 випадків запальних захворювань у жінок.
Окрім консультативної роботи, фахівці онкодиспансеру проводили навчання медичного персоналу Іванівської ЦРЛ. Так, проведені тренінги із виконання експрес-тестів у клініко-діагностичній лабораторії, прочитані лекції щодо ранньої діагностики злоякісних новоутворень.
Робота по обстеженню населення продовжується…
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: