Херсон °C

Дорослі та дитина, хворі на кір, перебувають в обласній інфекційній лікарні

Новости » Здоровье
0
В Україні продовжується значний спалах захворюваності на кір. У минулому році у нашій державі вже зафіксовано більше 3000 випадків захворювання на кір, тоді як за аналогічний період 2016 року цей показник становив лише 78. Рівень захворюваності на кір у 2017 році зріс у понад 43 рази. Найвища захворюваність в Одеській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Тернопільській областях.
За даними сайту Херсонської ОДА, станом на 12 січня 2018 року по області зареєстровано та підтверджено  2 випадки кору в дорослих мешканців м. Херсон (37 та 41 року) та 1 дитини (1 рік). Хворі отримали стаціонарне лікування в КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського».
З метою підтвердження діагнозу клінічні матеріали від хворих направлялися на дослідження до Одеської субнаціональної вірусологічної лабораторії  України з діагностики кору та краснухи.
Причиною спалаху медики називають відмову батьків від обов’язкових  щеплень та недостатній рівень вакцинації, адже для повноцінного захисту має бути щеплено 95% дитячого населення, що підлягає імунізації.
Загалом, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у 2016 році рівень імунізації в Україні був найнижчим серед країн Європи. Щодо щеплень саме проти кору, то наприкінці 2016-го - початку 2017 року рівень вакцинації проти цієї хвороби навіть не досягав 40 відсотків.
Проте наприкінці 2017 року в області ситуація покращилася щодо планової вакцинації підлягаючого контингенту дітей. Так, за минулий рік вакцинації проти кору підлягало 49763 дитини, виконано 47639 щеплень (95,7%), зокрема, вакциновано 9997 дітей віком 1 рік (93,8%), 7900 дітей старше 2 років (91,6%), 11618 дітей віком 6 років (98,4%) і  18124 дитини старше 7 років (97,1%).
В Україні зареєстрована лише одна вакцина від кору – «Пріорикс», яка є якісною, ефективною та  прекваліфікованою ВООЗ. Херсонщина достатньо забезпечена безкоштовною вакциною «Пріорикс», виробництва Бельгія. На сьогодні, вказана вакцина є в кожному закладі охорони здоров’я, які здійснюють профілактичні щеплення населенню. 
На 01.01.2018 року залишок вакцини КПК у лікувально-профілактичних закладах області складає 24348 доз.
Кір вважається небезпечним вірусним інфекційним захворюванням, яке має здатність швидко поширюватися і може спричинити серйозні ускладнення. Щеплення від кору, яке входить до обов'язкових профілактичних щеплень в Україні, є найнадійнішим захистом від хвороби.
На жаль, максимальних зусиль медиків все одно буде недостатньо якщо до боротьби за здоров’я дітей не підключаться їх відповідальні батьки. Адже захист, що дають щеплення, необхідний здоровим дітям, а хворі його потребують ще більше.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: