Херсон °C

Кількість хворих на рак легень у області за останні 50 років зросла вдвічі

Новости » Здоровье
0
На базі Херсонського обласного онкологічного диспансеру відбувся науково-практичний семінар лікарів-терапевтів та пульмонологів на тему: «Сучасні можливості діагностики і лікування раку легень». Про це повідомляє сайт Департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА.
Відкрила семінар головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.
«За статистикою, в Україні рак легень займає друге місце серед онкологічних захворювань. В нашій державі щорічно реєструється близько 13 тисяч випадків захворювання на рак легень, у Херсонській області – 500 випадків, кожний другий з них – у занедбаній стадії. Щороку від раку легень помирає майже 400 мешканців Херсонської області та загалом більше 10 тисяч українців. У І-ІІ стадії захворювання виявляється лише у 7% випадків, тобто лише 7% пацієнтів мають шанс на одужання,» - зазначила Ірина Володимирівна.
Заступник головного лікаря Херсонського онкодиспансеру Валентин Жердзицький, аналізуючи роботу онкологічної служби, підкреслив, що кількість хворих на рак легень у Херсонській області за останні 50 років зросла вдвічі, натомість кількість радикальних операцій при раку легень не змінилася, що свідчить про недостатню ефективність існуючої системи скринінгу цього захворювання.
У семінарі взяла участь головний експерт за напрямком «Терапія» Департаменту охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації Людмила Климюк. Читали доповіді та проводили практичні заняття фахівці Херсонського обласного онкологічного диспансеру. Зокрема, увага аудиторії була зосереджена на основних симптомах раку легень, можливостях рентгенологічних методів як основи скринінгу, та ендоскопічних методів діагностики, сучасних методах лікування.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: