Херсон °C

Райони вже почали виділяти кошти на закупівлю медобладнання по співфінансуванню

Новости » Здоровье
0
Села та райони Херсонщини активно долучаються до вирішення проблеми онкозахворюваності в області. На сьогоднішній день у сільських радах, районних радах та адміністраціях проводиться робота щодо виділення коштів на придбання відповідного медичного обладнання. Про це інформує сайт обласної ради.
На сесії Херсонської обласної ради у березні депутати прийняли рішення про направлення звернення до районних рад, міських рад міст обласного значення, районних державних адміністрацій та рад об’єднаних територіальних громад щодо виділення коштів із місцевих бюджетів на умовах співфінансування на придбання обладнання з променевої терапії для комунального закладу "Херсонський обласний онкологічний диспансер”. Таке обладнання коштує близько 100 мільйонів гривень. Так, як проблема онкозахворюваності стосується багатьох сіл, селищ, міст, місцеві ради мають взяти безпосередню участь у її вирішенні.
Так, рішенням сессії Каховської районної ради від 30 березня обласному бюджету буде передана субвенція у розмірі 588,4 тисяч гривень на придбання лінійного прискорювача для лікування онкологічних захворювань. Каховський район став справжнім піонером: депутати оперативно прийняли рішення. В інших районах Херсонщини поки ще триває відповідна робота. Для прикладу, Голопристанська РДА направила листи головам ОТГ та сільських рад щодо виділення коштів з місцевих бюджетів для співфінансування придбання обладнання. Слід також відзначити, що у районах Херсонської області наразі вирішується питання виділення коштів для співфінансування придбання пересувного мамографа для проведення виїзних обстежень жінок. Тут також є "передовики”: крім Каховського, кошти вже виділили Білозерський, Бериславський та Великолепетиський райони, а також Чаплинська та Бехтерська ОТГ. Депутати області та на місцях чітко розуміють: наш регіон є одним із лідерів сумного рейтингу онкозахворюваності в Україні. Обласна рада та онкодиспансер вже зробили вагомий крок, розпочавши проведення виїзних онкологічних обстежень мешканців усіх районів Херсонщини. Адже своєчасне діагностування хвороби суттєво підвищує шанси людини на видужання. Проте наразі стоїть питання придбання обладнання, за допомогою якого хворих будуть лікувати. І місцева влада – від сільської до обласної – має докласти всіх зусиль для цього.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: