Херсон °C

Як прожити до ста років… і бути здоровим

Новости » Здоровье
0

Минулого літа мені пощастило побувати в Чехії та Італії. Звичайно, я порівнювала ціни з нашими, в тому числі і з цінами на продукти харчування. Друзі мені, наввипередки, розповідали про гарну якість їх продуктів, а ще про те, що якраз, аби європейці харчувалися достойною продукцією – дбає держава.

Ряд журналістських розслідувань показує, що в Україні поки що з цим дуже важко – українці купуючи, наприклад, масло вершкове, і не підозрюють, що купили речовину на рослинній основі, або ж, купуючи дієтичне куряче м'ясо, роблять своєму організму ще гірше. Адже разом із м’ясом споживають часто й густо антибіотики…

Вчора на зустрічі з керівником комунального закладу «Херсонський обласний центр громадського здоров’я», доктором медичних наук Юрієм Ромаскевичем, зажевріла надія, що ситуація таки зміниться, і в Україні не тільки будуть лікувати, але, в першу чергу, будуть дбати за профілактику хвороб – на державному рівні!

Тож, якщо коротко - про Центр громадського здоров’яв Херсонській області. Приємно вже те, що наші спеціалісти подбали, аби він був одним із перших в Україні. Основна мета — профілактика захворювань та зміцнення здоров’я населення.

Як повідомив керівник закладу:« Функціонуватиме Центр у формі неприбуткового комунального підприємства обласної ради.У своїй структурі Центр об’єднає деякі функціонуючі регіональні медичні установи: лабораторні центри, центри здоров’я, заклади медичної статистики та центри моніторингу і оцінки. Основними функціями Регіонального центру громадського здоров’я визначено епідеміологічний нагляд за хворобами та оцінка стану здоров’я населення, виявлення пріоритетних проблем галузі та загроз для здоров’я, забезпечення профілактики захворювань, комунікація в інтересах громадського здоров’я тощо. Центри мають працювати на випередження та недопущення хвороб, і як результат — покращити показники тривалості життя населення».

Вже до кінця 2018 року при Херсонській обласній державній адміністрації має бути створена Координаційна Рада, до складу якої увійдуть представники Обласного лабораторного центру МОЗ, центру профілактики та боротьби зі СНІДОм, протитуберкульозних закладів, центру громадського здоров’я, медичної статистики та представники громадськості.

 

Пан Ромаскевич зазначив, що зі створенням подібних Центрів в Україні, лікарям буде вигідно, аби люди менше хворіли, адже роботи менше – а дохід (профілактична робота теж оцінюється) буде більшою.

- Якщо в 90-х роках в Херсонській області мамографів було біля 20-ти, то наразі їх значно більше, але це не означає,що жінки стали хворіти менше. Навпаки відсоток на захворювання раку молочної залози на Херсонщині з того часу виріс. І це яскраво показує, що потрібно не більше апаратури закупляти, а вести профілактичну роботу значно серйозніше, - зазначає Юрій Ромаскевич.- Зрозуміло, що профілактика, це не та робота, що дає відразу результати, тут політик не може відразу стрічку перерізати, пропаритись, але в розрізі держави – це дуже велика робота над тим, аби люди в країні попереджували хвороби, жили довше.

Як на мене, робота таких Центрів просто необхідна. Адже з реформою СЕС у нас не провіряються лікарні, дітей харчують незрозумілими продуктами харчування.

Що дуже важливо, Юрій Ромаскевич вже заявив про ініціативи створення так званої «Здорової школи». У вказаному проекті спеціальною комісією буде проводитись якість продуктів харчування в школах, аби батьки розуміли, чим годують їх дітей.

- Це одне із складних питань, питання харчування в дитсадках та школах на сьогодні із явною корупційною складовою, і надломити цю систему буде дуже важко. Але з виникненням та проведенням ініціатив, що ми пропонуємо, потрібно буде попрацювати всім разом, а в результаті матимемо здорову молодь, - каже Ромаскевич.- І таких проблемних питань сотні. Наприклад, ви не задумувались, чому в нашій країні стає все більше безплідних пар. А починається все з памперса, котрий одягають на хлопчика. Здавалося б, дуже зручно, але якщо мама буде про консультована, чим може закінчитися часте одягання памперса на дитину, звичайно, вона задумається…

І так, який би напрямок у збереженні здоров’я не взяли - нажаль, Україна займає 1-ше місце вЄвропі за рівнем смертності від серцево-судинних захворювань. ВУкраїні щороку помирає близько 310 тис. осіб від ішемічної хвороби серця, що становить щодня близько 850 хворих. Як зазначають спеціалісти, дана група захворювань становить значну не тільки медичну, але і соціально-економічну проблему. Тому внашій країні дуже гостро стоїть самепроблема профілактики серцево-судинних захворювань, в тому числі!

Тож на Центр здоров’я хотілося б покладати великі надії, бо й самим українцям, херсонцям дешевше дбати за профілактику, ніж реально потім лікуватися…

Тетяна Дергачева

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: