Херсон °C

Последние новости

22:49
Огляд пин ап казино в Україні
16:42
Проблема зі сміттям в Херсоні не вирішена, але допомога з технікою вже надходить
14:10
Ворог продовжує нищити місто Берислав з авіації
14:08
У Велетенському через обстріли загинув 46-річний чоловік
14:05
У Херсонському районі поліцейські затримали підозрюваного, який намагався приховати вбивство знайомого
12:05
За матеріалами ДБР судитимуть чотирьох працівників колонії, які утримували ув’язнених херсонців за непокору окупантам
11:57
Двоє освітянок з Херсонщини, які погодились впроваджувати стандарти освіти рф, підозрюються у колабораціонізмі
08:12
СБУ повідомила про підозру колаборанту, який формує «російський батальйон» із мешканців Херсонщини
07:56
На Херсонщині від обстрілів військових рф є загиблі та поранені
17:29
В ГУ Пенсійного фонду України в Херсонській області розповіли все про призначення та зняття субсидії
Больше новостей

Херсонський обласний онкодиспансер отримав довгоочікуваний лінійний прискорювач

Новости » Здоровье
0
24 грудня у Херсонському обласному онкологічному диспансері розпочали розвантажувати лінійний прискорювач. Головний лікар закладу Ірина Cокур називає цю подію історичною, адже наявність такого апарату - крок до створення на базі онкодиспансеру Центру променевої терапії, який надаватиме послуги пацієнтам не лише з Херсонської, а й Миколаївської, Запорізької та Одеської областей.
Про це йдеться на сайті Херсонської ОДА.
На обліку Херсонського обласного онкололічного диспансеру перебуває майже 29 тисяч хворих. І щороку страшний діагноз виявляють ще понад 4 тисячі людей. Саме для того, щоб врятувати їхні життя, здійснювався збір коштів для закупівлі лінійного прискорювача, який вартує майже 42 млн грн. 
«Ми всі об’єднали сили в боротьбі з онкохворобами. Фінанси виділили і райони, і об`єднанні територіальні громади, і обласний бюджет. Також кошти отримали від Уряду України. Чимала сума надійшла на рахунок лікарні як добровільні пожертви від звичайних людей» - розповідає голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв і дякує всім,  хто сприяв у вирішенні цього надважливого питання - придбання лінійного прискорювача, передусім Президентові України Петру Олексійовичу Порошенко, який дав доручення Мінфіну, народним депутатам, зокрема Олександру Співаковському та Федору Негою, депутатському корпусу обласної ради, ОТГ і районам, які збирали кошти.
Лінійний прискорювач з комплексом дозометричного обладнання та фіксації пацієнтів виготовила американська компанія Варіан. Також онкодиспансер отримав апарат для ультразвукової діагностики експертного класу з функціями еластографії. На сьогодні в Херсонській і сусідніх областях для лікування онкохворих працюють гаматерапевтичні апарати, які містять радіоактивний кобальт, що негативно впливає на здорові тканини. Головний лікар закладу Ірина Сокур пояснила: "За допомогою лінійного прискорювача і комп'ютерного томографа, який буде точно здійснювати планування поля опромінення, можна підвести високу дозу, і уникнути негативного впливу на здорові ділянки. Лікування можна буде здійснювати для всіх локалізацій раку. Також безпечно лікуватимуть і дітей, оскільки їх організм знаходиться у стані постійного росту, то будь-яке ушкодження здорових тканини може призвести до ускладнень. До цього часу маленьких пацієнтів направляли на лікування до Києва".
За словами Ірини Cокур, такі апарати на сьогодні є у Кропивницькому, Дніпрі та Києві, і практика інших міст показує, що вартість процедури опромінювання на лінійному прискорювачі є дорого вартісною - близько 120-ти тис. грн у приватних клініках. Однак влада області працює над тим, щоб для херсонців і жителів області вона була безкоштовною.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: