Херсон °C

На обліку в обласному онкодиспансері перебуває майже 30 тисяч пацієнтів

Новости » Здоровье
0
28 січня в Департаменті охорони здоров’я Херсонської ОДА лікарі та представники громадськості обговорювали проект нової обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2019-2023 роки. Заходи програми спрямовано на покращення профілактики онкологічних захворювань, забезпечення їх раннього виявлення та проведення лікування, поліпшення якості життя онкологічних хворих. Про це йдеться на сайті Департаменту.
«Наприкінці минулого року депутати обласної ради звернулися до обласної державної адміністрації з пропозицією розробити обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Була створена робоча група з фахівців за різними напрямками і наразі ми презентуємо проект програми, що розрахована на 5 років», - розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева.
За новою програмою передбачено виділення коштів на первинну профілактику раку. Детально прорахована вартість скринінгових методів з доведеною ефективністю. Так, профілактичне обстеження 1 жінки на рак шийки матки коштує 16,65 грн., визначення Простат-специфічного антигену в 1 чоловіка для скринінгу раку передміхурової залози – 37,25 грн.
«Онкологічна захворюваність залишається на високому рівні. На обліку в канцер-реєстрі онкодиспансеру перебуває 29659 хворих – це майже 3% населення області. Виявлення злоякісних новоутворень у I-II стадіях в області в середньому складає 51%. При деяких локалізаціях цей показник вищий, наприклад: рак шкіри, нижньої губи у І-ІІ стадіях виявляється у 91-94% випадків, в той же час рак легень на перших стадіях діагностується лише у 7% випадків», - поділилася головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.
В рамках програми передбачається закупівля сучасного обладнання для онкологічного диспансеру, навчання фахівців закладу в провідних світових клініках, впровадження телемедецини і удосконалення надання паліативної допомоги для онкохворих. На виконання програми передбачено 507 153,99 тис. грн. з державного, обласного, районних, міських бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Представники громадськості брали активну участь в обговоренні проекту нової програми. Було запропоновано організувати навчання фахівців, що обслуговуватимуть високотехнологічне обладнання онкологічного диспансеру на базі Херсонського національного технічного університету.
Громадська організація «Спілка жінок Херсонщини» поділилася досягненнями з реалізації програми «Херсонщина обирає здоров’я»: протягом 4 місяців здійснено 11 виїздів мобільної бригади лікарів, обстежено 354 особи в Каланчацькому районі, вже складено графік виїздів до Чаплинського району.
Проект обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями буде розглянуто на колегії обласної державної адміністрації, а 8 лютого програма виноситься на розгляд сесії обласної ради.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: