
«Наприкінці минулого року депутати обласної ради звернулися до обласної державної адміністрації з пропозицією розробити обласну програму боротьби з онкологічними захворюваннями. Була створена робоча група з фахівців за різними напрямками і наразі ми презентуємо проект програми, що розрахована на 5 років», - розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Ліна Бондарева.
За новою програмою передбачено виділення коштів на первинну профілактику раку. Детально прорахована вартість скринінгових методів з доведеною ефективністю. Так, профілактичне обстеження 1 жінки на рак шийки матки коштує 16,65 грн., визначення Простат-специфічного антигену в 1 чоловіка для скринінгу раку передміхурової залози – 37,25 грн.
«Онкологічна захворюваність залишається на високому рівні. На обліку в канцер-реєстрі онкодиспансеру перебуває 29659 хворих – це майже 3% населення області. Виявлення злоякісних новоутворень у I-II стадіях в області в середньому складає 51%. При деяких локалізаціях цей показник вищий, наприклад: рак шкіри, нижньої губи у І-ІІ стадіях виявляється у 91-94% випадків, в той же час рак легень на перших стадіях діагностується лише у 7% випадків», - поділилася головний лікар обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.
В рамках програми передбачається закупівля сучасного обладнання для онкологічного диспансеру, навчання фахівців закладу в провідних світових клініках, впровадження телемедецини і удосконалення надання паліативної допомоги для онкохворих. На виконання програми передбачено 507 153,99 тис. грн. з державного, обласного, районних, міських бюджетів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.
Представники громадськості брали активну участь в обговоренні проекту нової програми. Було запропоновано організувати навчання фахівців, що обслуговуватимуть високотехнологічне обладнання онкологічного диспансеру на базі Херсонського національного технічного університету.
Громадська організація «Спілка жінок Херсонщини» поділилася досягненнями з реалізації програми «Херсонщина обирає здоров’я»: протягом 4 місяців здійснено 11 виїздів мобільної бригади лікарів, обстежено 354 особи в Каланчацькому районі, вже складено графік виїздів до Чаплинського району.
Проект обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями буде розглянуто на колегії обласної державної адміністрації, а 8 лютого програма виноситься на розгляд сесії обласної ради.