Херсон °C

Ірина Сокур: «Кожного дня від раку п’ятеро помирають, з них троє - мешканці Херсона»

Новости » Здоровье
0
Під час засідання колегії Херсонської ОДА свою точку зору на прийняття Програми боротьби з онкохворобами висловила головний лікар Херсонського обласного онкологічного диспансеру Ірина Сокур.
- У Херсонській області допомога онкохворим - це наш диспансер, дитяча обласна лікарня та ліжка у міській лікарні імені Карабєлєша. Також працюють кабінети і в районних лікарнях. Коли ми почали виїжджати до райцентрів та обстежувати мешканців віддалених сіл - ми виявили сотні нових випадків раку. Зараз наша лабораторія співпрацює з багатьма лікарнями - для того, аби проводити дослідження якісно. Експерти визначають, що вартість лікування раку визначає саме стадія хвороби. Лікування раку - це складний процес, і технології зараз відрізняються навіть від того, які були кілька років тому.
Придбаний лінійний прискорювач за кошти бюджетів різних рівнів - це для нас просто неоціненна допомога. Так, нам ще треба багато обладнання для повної відповідності міжнародним стандартам. Але прискорювач - це перший крок на великому шляху до лікування онкохвороб.
Після обласної Програми ми рекомендуємо в районах затвердити свої районні програми, передбачити там кошти на лікування хворих, для передачі в обласний бюджет фінансів на ліки для хворих вашої громади чи району, на те, щоб укладати договори з нашим диспансером.
Скажу чесно - за 5 років ми не зможемо змусити 100% населення дотримуватися здорового способу життя, чи змусити когось пройти профілактичне обстеження, або ж укомплектувати онкодиспансер повністю новим обладнанням - на це треба більше 450 млн. грн. Але Програма дозволить нам діяти краще, і застосовувати всі можливості у боротьбі з раком.
Щоденно в області виявляють 12 хворих, кожного дня п’ятеро помирають, з них троє - мешканці Херсона. Рак не знає різниці між статусом чи віком. Ця проблема торкається кожного різними шляхами.

 
 
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: