Херсон °C

На Херсонщині майже 70% громадян уклали договір з лікарями первинної ланки

Новости » Здоровье
0
Це один з найкращих показників в Україні. Про це зазначив директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Короленко під час прес-конференції, що відбулася 27 лютого. Він розповів, що у 2019 році продовжаться якісні зміни у закладах первинної допомоги.
«Усі заклади, що надають первинну медичну допомогу, будуть отримувати оплату за надання медичних послуг тільки за договорами з Національною службою здоров’я України. Принцип "гроші йдуть за пацієнтом” запрацює в усіх комунальних медичних закладах, де є сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Слід зазначити, зарплати у трансформованих закладах по всій країні вже почали зростати», - підкреслив Віктор Короленко.
Про це йдеться на сайті Херсонської ОДА.
 До 01 липня поточного року пацієнти можуть продовжувати обирати свого лікаря первинки у тих закладах, які уклали договір з НСЗУ. Медичні заклади, які не отримали повідомлення від НСЗУ, фінансуватимуться за рахунок місцевих джерел. Як тільки медичний заклад буде відповідати вимогам, то у будь-який час, зможе подати заявку і з наступного місяця почати фінансуватися по-новому.
«Наявність автоматизованого робочого місця є у всіх закладах що фінансуються НСЗУ. На сьогодні в області 29 лікарень змінили свою форму власності з комунального на неприбуткове, тепер там не головний лікар, а директор. До речі, 27 лікарень вже уклали  договори з НСЗУ», - повідомив Віктор Короленко та додав, що комунальні некомерційні підприємства є неприбутковими, тобто метою їх діяльності є не отримання прибутку, а надання послуг з охорони здоров’я населенню.
Він також порадив тим, хто не обрав свого лікаря та не уклав угоду, найближчим часом це зробити, адже незабаром з’являться додаткові послуги, які неможливо буде отримати безоплатно без направлення сімейного лікаря. Це рецепти на програму «Доступні ліки» та послуги за програмою «Безкоштовна діагностика».
Слід зазначити, що зміни у галузі медичної освіти також є невід’ємною складовою трасформації системи охорони здоров’я в цілому. Це підвищить конкурентоспроможність вищої медичної освіти в Україні, вивести її на якісно новий рівень. У Стратегії розвитку медичної освіти Міністерством охорони здоров’я було вперше в історії незалежної України запропоновано комплексний підхід до запровадження якісних змін у медичній освіті.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: