Херсон °C

Питання існування вторинної ланки Каланчацької районної центральної лікарні

Новости » Здоровье
0

Не плануючи і раптово випала нагода поспілкуватись із директором Департаменту здоров’я Херсонської облдержадміністрації Короленко Віктором Миколайовичем. У вихідний день, у період своєї відпустки Віктор Миколайович все одно не стоїть осторонь і надає відповіді про наболілі питання реформи охорони здоров’я. Я, разом з двома депутатами Каланчацької селищної ради, що представляють с. Новоолександрівку в ОТГ - Посвалюком Олександром Григоровичем та Жакун Ніною Миколаївною мала змогу більше години поспілкуватись з Віктором Миколайовичем. Серед головного, що запитували і що є наболілим не лише для кожного депутата Каланчацького району, а і в першу чергу для кожної людини це питання існування вторинної ланки Каланчацької районної центральної лікарні. Лікарні вторинної ланки надають спеціалізовані та більш складні послуги ― наприклад, при травмах, отруєннях, патологічних станах, вагітності, допомагають відновлюватися після хвороб. Саме із вторинною ланкою у нас в районі і є проблеми, ця ланка майже знищена, і як наслідок елементарні медичні процедури та втручання необхідно здійснювати у лікарнях районів поблизу: Скадовському та Чаплинському.

Тому першим було питання про те чи не йде мова у владних кабінетах про повне закриття всієї вторинної ланки медицини в районі. На це Віктор Миколайович надав лаконічну відповідь про те, що мова про це не йде і йти не може. Нам пояснили і підтвердили те, що ми розуміли: проблема комплексна спричинена і браком кадрів – небажанням молодих лікарів їхати працювати у сільську місцевість, розбіжностями у законодавстві, в частині розподілу повноважень і ресурсів між державою та місцевою владою, недостатнім втручанням органів місцевого самоврядування у проблему та багато інших факторів. Але головне те, що департамент охорони здоров’я ХОДА має план порятунку вторинної ланки в смт Каланчак і готовий співпрацювати.

Депутати, як представники місцевого органу самоврядування запросили після відпустки Віктора Миколайовича до району провести спільні засідання та обговорення із вказаної проблеми. Адже без розуміння причин та коренів проблеми ми не будемо мати її вирішення, а наслідки уже майже кожен відчув сам…

Впевнена, спільними зусиллями нам вдасться змінити ситуацію на краще, запрошую весь депутатський корпус Каланчацької селищної ради та усіх небайдужих долучатись до вирішення проблеми медицини вторинної ланки в Каланчацькому районі, адже разом ми в змозі змінити наше життя і місце де ми живемо на краще!

Наталя Гаффарова

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: