Херсон °C

У Херсоні має з'явитися другий інсультний центр

Новости » Здоровье
0
На базі обласної клінічної лікарні в Херсоні планують розгорнути другий в місті інсультний центр. Про це пише Сергій Яновський. 
Перший не так давно створили в міській клінічній лікарні імені Євгена Карабелеша. Поки невідомо, скільки там буде місць, і яке саме приміщення під нього передадуть. Однак на курси в лікарню імені Мечникова (місто Дніпро) вже відправили двох найдосвідченіших нейрохірургів - Олексія Леонтьєва і Михайла Малишенко. Їм треба відпрацювати технологію хірургічного видалення тромбів у великих артеріях, збільшивши кількість пацієнтів, які повертаються до нормального життя після інсульту. На жаль, поки таку можливість мають далеко не всі з них.
- Статистика вражає: на сьогодні 20-30 % пацієнтів, у яких стався інсульт, помирають протягом місяця. До 50 відсотків вмирають протягом року. І лише кожен десятий веде повноцінне життя. Маючи можливість хірургічно видаляти тромби не пізніш як через 4-9 годин після інсульту, ми отримаємо можливість удвічі збільшити кількість пацієнтів, яким не загрожує смерть або інвалідність, - підкреслює кандидат медичних наук Олексій Леонтьєв. - Тому хірургічний метод руйнування тромбів є проривом - його недарма порівнюють за значенням з винаходом антибіотиків.
В обласній клінічній лікарні вже почали приймати пацієнтів з інсультами. У декількох з них успішно видалили тромби, але ці операції зробили за методом ендоваскулярної технології (через прокол в стегновій артерії). Цей метод ще треба поставити «на конвеєр». Це означає наявність злагодженої команди фахівців, швидкий і безпомилковий відбір певної категорії хворих, яким такі операції показані. І звичайно, наявність підготовлених приміщень плюс відповідне обладнання. А це гроші, які ще необхідно віднайти в бюджеті області або Національній службі здоров'я.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: