Херсон °C

Последние новости

09:25
Гуманітарний центр Православної Церкви України херсонської єпархії у м.Херсон «Джерело життя» продовжує надавати допомогу
09:24
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
06:26
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:38
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:30
За минулу добу через обстріли окупантів на Херсонщині загинула одна людина, двоє отримали поранення
10:07
Російські окупанти 54 рази обстріляли територію Херсонщини
16:34
У Херсоні розпочато подачу електропостачання. Повноцінне відновлення займе декілька днів
16:30
У Херсоні електропостачання подали до головної каналізаційної насосної станції та очисних споруд
16:26
Херсонські комунальні підприємства отримали техніку від Міжнародного Комітета Червоного Хреста
16:25
У Херсонській обласній клінічній лікарні провели першу після звільнення міста успішну операцію на серці
Больше новостей

Віктор Короленко: «Для того, аби хірург прооперував, на нього має працювати більше 20 людей»

Новости » Здоровье
0
Сьогодні у Херсоні відбувається засідання круглого столу на тему: «Медична реформа на рівні територіальних громад в умовах нового етапу децентралізації, адміністративних змін та епідемії ковід: досягнення, проблеми та виклики».
Під час заходу виступив голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, здорового способу життя та курортно-туристичної діяльності Херсонської обласної ради, головний лікар Херсонської обласної клінічної лікарні Віктор Короленко. Він розповів про власне бачення медреформи, яка, на думку Віктора Миколайовича, тільки починає впроваджуватися.
- Медицина повинна бути якісною, доступною, географічно і фінансово, вчасною і неперервною. У нас фундамент - це первинна медична допомога, наші ФАПи, наші сімейні лікарі. Шлях медреформи непростий. Ми всього лише 3 роки знаходимось в цій реформі. Інші країни Європи йшли цим шляхом протягом 14 років. Іноді, нам не вистачає розуміння того, що лікарня - це живий організм. Для того, щоб хірург прооперував, на нього працює більше 20 людей, починаючи від електрика і закінчуючи медсестрою. Зараз для нас, я маю на увазі і лікарів і владу, головне - контрактування всіх закладів охорони здоров’я на 2022 рік. Це кількість ліжок, спеціалістів вузьких та інше, це велика кількість вимог, які заклади охорони здоров’я мають виконати, аби підписати контракт, - відзначив Віктор Короленко. - Для мене, як для лікаря, найважливіша - це реформа невідкладної допомоги. Були поставлені строки, відкриті пункти базування екстреної меддопомоги. Головне в цьому те, що є одна центральна диспетчерська. Хто б звідки не дзвонив, але одразу потрапляють сюди. Зараз наша система вийшла на рівень, коли ми маємо стати максимально доступними для населення. Підготовлено обласні програми - підтримки закладів охорони здоров’я, боротьби з ковідом, по онкології. Якщо є можливість ці програми фінансуються не лише з обласного бюджету, а й з місцевих громад. Зараз безпрецендентним є реконструкція приймальних відділень у лікарнях та те, що в кожній великій лікарні є новий апарат КТ. Такого не було ніколи в нас, і це дуже важливо. Наші заклади і система медицини відпрацювала епідемію досить непогано. У нас є потенціал. Зараз найголовніше - це забезпечення наших працівників гідними заробітками. Обласна рада зробила запит, аби для наших лікарів виділили окрему субвенцію з держбюджету.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: