Херсон °C

Последние новости

09:47
Обираємо собачий корм
09:25
Гуманітарний центр Православної Церкви України херсонської єпархії у м.Херсон «Джерело життя» продовжує надавати допомогу
09:24
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
06:26
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:38
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:30
За минулу добу через обстріли окупантів на Херсонщині загинула одна людина, двоє отримали поранення
10:07
Російські окупанти 54 рази обстріляли територію Херсонщини
16:34
У Херсоні розпочато подачу електропостачання. Повноцінне відновлення займе декілька днів
16:30
У Херсоні електропостачання подали до головної каналізаційної насосної станції та очисних споруд
16:26
Херсонські комунальні підприємства отримали техніку від Міжнародного Комітета Червоного Хреста
Больше новостей

У лікарні Тропіних стартувала кампанія введення додаткової та бустерної дози вакцини від коронавірусу

Новости » Здоровье
0
В клінічній лікарні ім. А і О. Тропіних проводиться додаткова та бустерна вакцинація проти COVID-19. В наявності є рекомендовані для третьої дози вакцини Pfizer-BioNTech та Moderna. На сьогодні бустерну (ревакцинальну) дозу вже отримала 61 особа - інформують медичні працівники на сторінці лікарні у Фейсбук.
Також триває первинна вакцинація двома основними дозами. Для всіх бажаючих отримати курс базової вакцинації доступні препарати AstraZeneca, CoronaVac, а також Pfizer-BioNTech та Moderna.
Загалом від початку вакцинальної кампанії повністю імунізовані та отримали дві дози вакцини 42572 людей, в тому числі 275 дітей.
1, 2 та 7 січня центр та пункти вакцинації проти COVID-19 лікарні Тропіних будуть зачинені. В інші дні – працюватимуть за звичайним розкладом.
Різниця між додатковим та бустерним щепленням.
Згідно Наказу МОЗ №270, додаткова доза – це доза, яку вводять імунокомпрометованим пацієнтам з метою досягнення кращого захисту від інфекційної хвороби. Для цих пацієнтів ефективність вакцин нижча порівняно з ефективністю вакцини у загальній популяції, тому для вироблення у них стійкого імунітету слід вводити ще одну додаткову дозу.
Що стосується бустерної (ревакцинальної) дози – це доза, яка вводиться з метою посилення імунної відповіді, що згасає з часом.
Додатковою дозою рекомендується прищеплювати імунокомпрометованих пацієнтів: з ВІЛ-інфекцією; з онкологією; після трансплантації органів; пацієнтам, які перебувають на імуносупресивній або імуномодулюючій терапії; іншим пацієнтам, які мають імунодефіцитні стани. І це неповний перелік станів та показань для отримання додаткової дози. Якщо людина має захворювання або під час щеплення проходила лікування, яке могло вплинути на її імунну систему, їй слід порадитися зі своїм лікарем.
Додаткова доза вводиться тією ж вакциною, якою було введено дві попередні дози. Якщо ця вакцина відсутня, то можлива комбінація вакцин за затвердженими в Україні схемами.
Щоб отримати додаткову дозу, треба звернутися до свого сімейного або профільного лікаря, який визначить, чи потрібне вам щеплення третьою дозою, та за необхідності видасть направлення на додаткову вакцинацію.
Додаткова доза вводиться щонайменше через 28 днів після другої дози вакцини. Найкраще зробити це в інтервалі до 3-х місяців.
Кому рекомендується бустерна доза та якою вакциною?
У тому ж Наказі МОЗ №270 бустерну (ревакцинальну) дозу вакцини поки що рекомендується отримати особам, які належать до групи ризику за професійною ознакою – медичним працівникам та працівникам будинків інтернатного типу. Вони можуть отримати її щонайменше через 6 місяців з дати отримання другої дози.
МОЗ рекомендує проводити бустерну вакцинацію вакцинами на платформі мРНК: Pfizer-BioNTech та Moderna. Тобто, якщо базова вакцинація у вас була зроблена CoronaVac або AstraZeneca, ревакцинальну дозу ви отримаєте мРНК вакциною.
Генерація COVID-сертифіката після отримання ревакцинальної дози також буде доступна найближчим часом.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: