Херсон °C

Последние новости

09:25
Гуманітарний центр Православної Церкви України херсонської єпархії у м.Херсон «Джерело життя» продовжує надавати допомогу
09:24
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
06:26
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:38
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:30
За минулу добу через обстріли окупантів на Херсонщині загинула одна людина, двоє отримали поранення
10:07
Російські окупанти 54 рази обстріляли територію Херсонщини
16:34
У Херсоні розпочато подачу електропостачання. Повноцінне відновлення займе декілька днів
16:30
У Херсоні електропостачання подали до головної каналізаційної насосної станції та очисних споруд
16:26
Херсонські комунальні підприємства отримали техніку від Міжнародного Комітета Червоного Хреста
16:25
У Херсонській обласній клінічній лікарні провели першу після звільнення міста успішну операцію на серці
Больше новостей

Медична реформа на Херсонщині - аналіз ситуації

Новости » Здоровье
0
Восени 2017 року в Україні розпочалася реформа системи охорони здоров’я, з 2020 року запрацювала програма медичних гарантій. Це перелік послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Ця програма прийшла на заміну медицині, яку раніше називали безкоштовною. Також з квітня 2020 року всі заклади охорони здоров’я екстреної, вторинної медичної допомоги та інші заклади мали укласти договори з Національною службою здоров’я України. Таким чином почав реалізовуватися принцип, коли «гроші йдуть за пацієнтом».
Як реалізація медреформи проходить в Херсонській області, які є досягнення, чим лишаються незадоволені пацієнти, та як місцева влада намагається зменшити кадровий дефіцит говорили в ефірі програми «Новини Приазов’я» на Радіо Свобода.
Однією з головних проблем, яка лишається в медичній сфері в Херсонській області – відтік кадрів, пояснює директорка Департаменту здоров'я Херсонської ОДА Тетяна Карчевич: «На жаль, Херсонська область і до реформи мала кадрову ситуацію не в найкращому стані. Але на сьогодні у нас забезпеченість лікарями становить 65%, молодшими медичними спеціалістами – 80%. На жаль, йде відтік кадрів не лише з медицини, відтік кадрів йде і з інших критично важливих інфраструктур. У нас в області розроблена програма «Людський капітал», яка пов’язана із стимулюванням молодих спеціалістів і забезпеченням житлом. І, дійсно, голови громад зацікавлені в тому, щоб молоді фахівці були на їхній території, були в закладах охорони здоров’я».
За її словами, подекуди в області спеціалістам передбачена окрема фінансова підтримка.
«В окремих лікувальних закладах доплачується молодим спеціалістам, як то кажуть, «підйомні», якщо є можливість. Для того, щоб дійсно втримати цього спеціаліста на рівні лікувального закладу», – пояснила Карчевич.
Щодо того, наскільки загалом медреформа змінила сферу медичного обслуговування в області, вона зазначила удосконалення та покращення надання медичних послуг, в тому числі, шляхом кращого матеріально-технічного забезпечення.
«Не можу сказати, що ускладнився доступ жителів саме сільської місцевості до медичних послуг. Тому що маршрути пацієнтів не змінилися. Ніяким чином ця реформа не вплинула на надання медичних послуг. Тому що маршрути пацієнтів, протоколи лікування, стандарти лікування не змінені», – додала Карчевич.
Директор Качкарівського центру первинної медико-санітарної допомоги Сархан Алізаде розповів, на що частіше нарікають пацієнти.
«Люди теж дуже добре розуміють, що йдуть зміни і нормально йдуть укладати декларації з сімейними лікарями. Та все ж реформа не лише полягає в реформуванні саме первинної медичної допомоги. І проблеми виникають саме тоді, коли ви направляєте пацієнта на вторинку. Нещодавно був випадок: я зробив пацієнту електронне направлення на рентген. Але у пацієнта вимагали паперовий варіант направлення. Тоді пацієнт приходить і каже: «Мені не подобається ця реформа, тому що ви не можете мене направити, мені доводиться кудись йти, друкувати це направлення». Через це виникають проблеми. А на рівні «первинки», звісно, ми повинні інформувати людей, щоб вони більше вникали в цю тему і тоді буде успіх. Звичайно, свої зміни вніс і COVID-19. Почав я прийом як сімейний лікар у вересні – коли була сильна хвиля. І нам потрібно було дуже швидко набирати декларації, бо це – дохід лікарні, розвиток, зарплати. Ситуація з COVID-19 впливає, тому що люди бояться ходити до лікарні. Тому що як-не-як тут може бути осередок вірусу, хворі люди теж приходять сюди».
В цілому він вважає реформу позитивною, а концепцію правильною. Голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я Херсонської обласної ради, директор обласної лікарні Херсона Віктор Короленко 23 грудня під час обговорення в Кризовому медіа-центрі Херсона розповів, що область стала першою, де зробили поділ на первинну і вторинну медичну допомогу.
«Тобто «первинка» – це центри первинної медико-санітарної допомоги, у склади яких відійшли амбулаторії, фельдшерсько-акушерські пункти, фельдшерські пункти, які безпосередньо пішли відразу на декларування населення і укладали з ним договори і мали певну роботу, яку вони повинні були зробити через інститут фінансування кожного жителя. Дійсно, як це говориться, коли «кошти йдуть за пацієнтом». І залежно від того, яку кількість задекларував сімейний лікар, таку кількість він і отримував коштів», – пояснив голова депутатської комісії.
Головне, на його думку, те, що зараз працює одна центральна диспетчерська. І система вийшла на рівень, коли допомога має стати максимально доступною для населення. За словами Короленка, підготовлено обласні програми підтримки закладів охорони здоров’я, боротьби з COVID-19, а також із онкології. Інколи ці програми фінансуються не лише з обласного бюджету, а й з місцевих громад. Досягненням також є реконструкція приймальних відділень у лікарнях та новий апарат КТ в кожній великій лікарні.
Актуальною проблемою залишається забезпечення медичних працівників гідними заробітними платами. За словами Короленка, обласна рада зробила запит, аби для лікарів виділили окрему субвенцію з держбюджету.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: