Херсон °C

Последние новости

09:47
Обираємо собачий корм
09:25
Гуманітарний центр Православної Церкви України херсонської єпархії у м.Херсон «Джерело життя» продовжує надавати допомогу
09:24
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
06:26
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:38
У Херсоні слідчі відкрили кримінальне провадження за фактом підриву російськими військовими телевізійної вежі
11:30
За минулу добу через обстріли окупантів на Херсонщині загинула одна людина, двоє отримали поранення
10:07
Російські окупанти 54 рази обстріляли територію Херсонщини
16:34
У Херсоні розпочато подачу електропостачання. Повноцінне відновлення займе декілька днів
16:30
У Херсоні електропостачання подали до головної каналізаційної насосної станції та очисних споруд
16:26
Херсонські комунальні підприємства отримали техніку від Міжнародного Комітета Червоного Хреста
Больше новостей

За останній рік вперше дізналися про онкологічний діагноз більше 1000 херсонців

Новости » Здоровье
0
Ситуацію з онкозахворюваністю в Корабельному районі Херсона прокоментувала заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення клінічної лікарні ім. А. та О. Тропіних Світлана Пшенична.
У Херсоні, як повідомила заступник головного лікаря із медичного обслуговування населення клінічної лікарні ім. О. та О. Тропіних Світлана Пшенична, у 2021 році вперше дізналися про онкологічний діагноз 1389 осіб (1350 випадків у 2020 році).
У Корабельному районі міста за минулий рік зареєстровано 501 новий випадок раку (451 у 2020 році). Всього на обліку перебуває 4719 осіб з онкологічною патологією.
Серед форм раку, які можна виявити візуально, найбільше поширення мають рак шкіри (71 новий випадок за рік) та рак молочної залози (65 випадків). Серед не візуальних форм лідирує рак легенів – 52 вперше виявлених випадки за рік, при цьому частка занедбаності серед них складає 51%. На жаль, головною особливістю раку легенів є досить часте його безсимптомне протікання, особливо на ранніх стадіях.
Щодо динаміки показників раку шийки матки, за словами Пшеничної, відзначається певна стабілізація ситуації. Головним чином це зумовлено більш якісною діагностикою, що дозволяє своєчасно виявляти передракові захворювання, зокрема дисплазію шийки матки, лікування якої запобігає розвитку раку. Так, за минулий рік в районі було діагностовано 11 випадків раку шийки матки (3 запущених), у 2020 році зареєстровано 11 випадків (5 запущених).
Саме на ранній діагностиці фахівець зосереджує основну увагу, оскільки вона дозволяє виявити захворювання на початковій стадії, що сприяє більш ефективному лікуванню. Відомо, що прогноз лікування онкології визначається стадією, на якій було виявлено захворювання. Успіх лікування раку на І-ІІ стадіях складає понад 90%.
У клінічній лікарні Тропіних застосовується рання діагностика за сучасними стандартами, включаючи використання мініінвазивних технологій. Пройти такі дослідження, як мамографія, різні види рентгенографії, УЗД-дослідження, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, лабораторні дослідження та інші – можна у спеціалізованих кабінетах. Для цього потрібно мати направлення лікаря первинної ланки.
Нагадаємо, що серед загальних рекомендацій щодо попередження раку фахівці виділяють:
- своєчасне проходження профілактичних оглядів у свого сімейного лікаря чи терапевта;
- регулярні самоперевірки;
- відмова від куріння та алкоголю;
- підтримка здорової ваги;
- збереження щоденної фізичної активності;
- здорове харчування із включенням достатньої кількості овочів, фруктів, цільного зерна;
- відмова від засмаги;
- мінімізація стресів.
Важливо пам’ятати, що не кожна зміна в тканинах організму є раком. Однак деякі зміни тканин можуть перерости в рак, якщо їх не лікувати. Успішність лікування раку значною мірою залежить від раннього виявлення хвороби, а також своєчасного лікування та профілактики інших захворювань.
Бережіть себе.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: