Херсон °C

Последние новости

17:33
У Херсоні підприємці погодилися підтримати місто й випікати хліб з інгредієнтів, що надходять в гуманітарних вантажах
17:23
Російські окупанти обстріляли будівлю Херсонського водоканалу та житлові будинки. Загинула людина
16:26
Лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні виїздять для огляду дітей у Станіслав
15:16
На Херсонщині прокуратура виявила ще одну будівлю, де окупанти незаконно утримували громадян
14:12
Російські окупанти 17 разів обстріляли територію Херсонщини
14:01
Мобільний зв’язок на Херсонщині відновлюється
13:59
За добу вибухотехніки обстежили 25 гектарів території деокупованої Херсонщини
13:58
Тяжких хворих з Херсона направляють до Одеси
13:55
Херсонщина отримала від ЄС 5 потужних дизельних генераторів на 176 кВт
12:29
49 тергромад Херсонщини увійшли до списку, що мають право на отримання грошової допомоги
Больше новостей

Вакцинація від поліомієліту: херсонські лікарі закликають не зволікати

Новости » Здоровье
0
У дитячій поліклініці № 1 КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша» вакцинують дітей від поліомієліту. Спершу тих, хто з якихось причин не має жодного щеплення і тих, у кого тільки одне. Річ у тім, що важливо щепитися 6 разів, аби не переривати ланцюг передачі вірусу.
ПОЛІОМІЄЛІТ – це небезпечне гостре інфекційне захворювання, що викликається поліовірусом. Існує 2 види поліовірусу: VDPV – дериват вакцинного поліовірусу та 3 типи дикого поліовірусу. 2-й тип дикого поліовірусу був ліквідований у 2015 році, а 3-й – у 2019. На сьогодні залишилось лише дві країни – Афганістан і Пакистан, в яких розповсюдження дикого вірусу поліомієліту 1-го типу ніколи не припинялося.
На жаль, в Україні в жовтні 2021 було зареєстровано один випадок поліомієліту у півторарічної дівчинки з Рівненщини. У січні поточного року зареєстровано випадок поліомієліту у хлопчика з Закарпаття. В обох випадках захворювання було викликане дериватом вакцинного поліовірусу і в обох випадках діти були невакциновані через відмову батьків на підставі релігійних переконань.
Вірус поліомієліту в навколишньому середовищі зберігає свої властивості тривалий час. Він достатньо стійкий у фекаліях, воді, молоці і зберігається протягом 6–7 місяців. Увага! Антибіотики не гальмують активність вірусу.
Поліомієліт – це «хвороба брудних рук». Поліовірус передається від хворої людини чи вірусоносія через фекалії та слину, через брудні руки, заражену воду та їжу.
Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина – і дитина, і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу діти у віці до 5 років. Збудником істинного поліомієліту, як правило, є дикі штами, що циркулюють в природі, однак в зв’язку з низьким відсотком вакцинації не виключається можливість мутації та відновлення патогенетичних властивостей у деяких клонів вакцинних штамів вірусу (дериват вакцинного поліовірусу), здатних викликати вакциноасоційовані випадки захворювання. Сама по собі вакцина не може викликати захворювання у вакцинованих. Поліомієліт спричинений дериватом вакцинного поліовірусу – вакцинного вірусу, який мав можливість дуже довго циркулювати (2-5-7 років і більше) серед великої кількості невакцинованих людей. Утворення такого деривату можливе тільки там, де немає охоплення щепленнями. Тобто він мав можливість пройти багато пасажів через багато невакцинованих людей, що в нормальній ситуації неможливо, тому що він би "спіткнувся” на другій або третій вакцинованій людині і її імунітет знищив би цей вірус. Цей дериват дуже сильно змінюється і набуває нейровірулентних властивостей, тобто здатності вразити нервову систему й викликати паралітичну форму хвороби.
Інкубаційний період становить від 4-35 днів. Хворий заразний з початком перших симптомів захворювання, максимальне виділення вірусу в навколишнє середовище – перші два тижні хвороби. Прояви хвороби можуть бути різними.
У 70 відсотках випадків поліомієліт перебігає безсимптомно, це найбільш небезпечний контингент хворих, хвора людина сама того не підозрюючи виділяє вірус у навколишнє середовище і є джерелом інфекції для невакцинованих людей; у 25 – перебігають по типу грипу та ГРВ. Грипоподібні прояви – підвищення температури, головний біль, ломота в тілі, біль у м’язах, нудота, блювання, діарея, біль у животі. Найбільш небезпечним є поліомієліт з ураження нервової системи – характеризується ураженням м’язів і розвитком паралічу (вражаються м’язи рук, ніг (по типу гострого в’ялого параліча), грудної клітки, обличчя, живота). Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті через параліч дихальних м’язів. Взагалі після перенесеного захворювання функція уражених м’язів після одужання не відновлюється.
У 1 з 200 хворих може розвиватися деформація хребта і кінцівок, що призводить до інвалідності. Інші небезпечні ускладнення – пневмонія, міокардит, ураження шлунково-кишкового тракту з кровотечами, виразками також становлять загрозу для життя людей.
Підступність поліовірусу в тому, що він не викличе відразу масової хвороби, як грип чи кір. Він підступний тим, що ніхто не знає, хто заразний, а хто ні. Він поширюється тихо-тихо, і потім тільки у деяких людей проявиться паралітична форма. Але трагедія в тому, що тоді вже нічого не можна зробити, взагалі нічого. Лише якомусь маленькому відсотку пощастить – і вони відновляться, повністю або частково.
На сьогодні не існує специфічного лікування поліомієліту.
ВАКЦИНАЦІЯ – ЄДИНИЙ СПОСІБ ЗАПОБІГТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ та РОЗВИТКУ УСКЛАДНЕНЬ, ЯКІ ВИКЛИКАЄ ДАНА ХВОРОБА.
Вакцинація проти поліомієліту входить до календаря профілактичних щеплень в Україні, згідно плану в 2 та 4 місяці – інактивована поліомієлітна вакцина вводиться парентерально внутрішньом’язово, в 6 місяців, 18 місяців, 6 років та 14 років – оральна поліомієлітна вакцина.
Вакцинація в Україні є безоплатною. Для того, щоб вакцинуватися, необхідно звернутися до лікаря, з яким заключена декларація та безоплатно пройти вакцинацію.
За інформацією Жданової Л.О., дитячого лікаря-інфекціоніста дитячої поліклініки № 1

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: