Херсон °C

Последние новости

17:45
На Херсонщині прикордонники затримали колаборанта, який «здавав» позиції військових
16:40
Збитий сьогодні БПЛА Орлан-10, що запустили окупанти з Каховки
15:48
У смт Нововоронцовка встановили вуличне укриття у місці масового скупчення людей
15:22
Обійняли керівні посади в окупаційних установах - двоє мешканців Херсонщини підозрюються у колабораціонізмі
14:31
відбулися збори колективу ВСП «Морський фаховий коледж Херсонської державної морської академії» з затвердження делегатів до Конференції трудового колективу ХДМА
13:33
На території Калинівської громади під час польових робіт трактор підірвався на ворожій міні
13:29
Поліція документує наслідки чергової російської атаки на Херсонщину: пошкоджено гуртожиток освітнього закладу, фермерське господарство, комбінат та дачний кооператив
09:50
Херсонські медики врятували підлітка, а потім направили у НДСЛ Охматдит
07:57
66 вибухонебезпечних предметів за добу знешкодили піротехнічні підрозділи ДСНС у деокупованих населених пунктах Херсонщини
07:54
Пожежна охорона має повернутися до населених пунктів Херсонщини
Больше новостей

Готуємося до місцевих виборів

Новости » Политика
0

Експерти Громадянської мережіОПОРА,Українського незалежного центру політичних дослідженьтаІнтерньюз-Україназа підтримки Міжнародної фундації виборчих системрозробили концепцію нової редакції Закону "Про вибори народних депутатів України” і про місцеві вибори, базуючись на міжнародних демократичних стандартах і практиках, та презентували їх основні положення під час публічної дискусії про виборчу реформу.

Наприкінці листопада 2014 р. фракції парламентської більшості зафіксували вКоаліційній угоді, що протягом 1 кварталу 2015 року буде запроваджено пропорційну виборчої системи з відкритими списками для обрання українського парламенту, а також суттєву зміну законодавства про місцеві вибори до кінця липня. Передбачається, зокрема, запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками для проведення місцевих виборів міських і обласних рад та вибори міських голів великих міст у два тури за принципом абсолютної більшості.

Обговоренню цих питань була присвячена публічна дискусія"Виборча реформа по-справжньому", що відбулась 01 квітня цього року в Херсоні за ініціативи групи неурядових організацій у складі Громадянської мережі ОПОРА, Українського незалежного центру політичних досліджень та Інтерньюз-Україна за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем. Під час заходу експертиОльга Айвазовська, координатор виборчих і парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА таОлена Чебаненко, менеджер Групи з реформування виборчого законодавства Реанімаційного пакету реформ презентували концепцію нової редакції Закону " Про вибори народних депутатів України ” і місцеві вибори, а також разом із депутатами місцевих рад, представниками політичних партій і громадських організацій м. Херсона обговорили актуальні законодавчі новації для підготовки і проведення виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів.

Зокрема,Ольга Айвазовськарозповіла про особливості запропонованої системи виборів, яка має бути застосованою до парламентських виборів, до виборів до обласних, районних та міських рад у великих містах. Також вона зупинилась на перевагах пропорційної системи з відкритими регіональними списками: по-перше, нова система дозволяє зберегти значну кількість голосів виборців. По-друге, вона забезпечує відповідність політичної конфігурації парламенту реальному рівню підтримки тих чи інших партій. Ця система також сприяє інституційній розбудові партій і суттєво зменшує ризики впливу зловживань (адмінресурс тощо) на результати виборів. Разом з тим, ця система є більш складною за процедурою голосування і підрахунку голосів та встановлення результатів виборів, і тому потребує проведення активної роз’яснювальної роботи серед виборів та членів виборчих комісій.

Олена Чебаненкодетально зупинилась на концепції нової редакції закону, що має застосовуватись на місцевих виборах 2015 року. Тут пропонується застосування декількох виборчих систем на виборах різних рівнів. Так, вибори депутатів сільських, селищних, міських рад (крім рад великих міст – де кількість виборців перевищує 90 тис.) та районних у місті рад пропонується проводити за мажоритарною виборчою системою. Вибори сільських, селищних та міських голів (крім голів великих міст) – мажоритарна система відносної більшості, а голови великих міст пропонується обирати за мажоритарною системою абсолютної більшості (обраним вважається той кандидат, що набрав більше 50% голосів), якщо жоден кандидат не набрав необхідної кількості голосів – проводиться другий тур голосування. Вибори депутатів обласних рад, депутатів міських рад великих міст мають відбуватися за пропорційною системою з відкритими списками, аналогічно тій, яка застосовуватиметься на виборах до парламенту.

Експерти наголосили на тому, що процес реформування виборчого законодавства має базуватися на принципах відкритості, прозорості та інклюзивності з ключовою роллю Парламенту і профільного Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, а також залученням експертного середовища до розробки відповідних законодавчих змін.

Запропоновані концепції реформування викликали жваве обговорення. Учасники висловлювали як занепокоєння складнощами впровадження досить складних з технічної точки зору систем виборів, так і непідготовленості виборців до усвідомленого підходу до вибору партій і кандидатів. Проте, дійшли до спільної думки, що зміни необхідні і вони мають бути зафіксовані в єдиному законодавчому документі – Виборчому кодексі.

Джерело:«Політична Херсонщина»

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: