Херсон °C

«Держава, перш ніж щось вимагати, має забезпечити належні умови для розвитку освіти», - Співаковський

Новости » Политика
0

 

«Держава, перш ніж щось вимагати, має забезпечити належні умови для розвитку освіти», - Співаковський

Справжні зміни в освіті відбудуться не тоді, коли держава нарешті змінить своє ставлення до галузі, а тоді, коли почнуть змінюватися самі освітяни — таку думку в ефірі передачі «Народна трибуна» на телеканалі «Скіфія» висловив народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

За його словами, мають бути кроки назустріч. Держава, перш ніж вимагати від освіти відповідності викликам сучасності, має забезпечити належні умови для розвитку. А освітяни повинні нарешті усвідомити і свою відповідальність за ситуацію в освітній галузі.

«Ми живемо в 21 сторіччі, прийшли сучасні технології, сучасні знання, тому викладачі повинні перебудовуватися, читати літературу, брати участь у наукових розробках, змінювати систему управління навчальним процесом і так далі», - наголосив нардеп.

Але насамперед, на його думку, потрібно осучаснити менеджмент навчальних закладів. Необхідна розумна ротація керівних кадрів. У Сполучених Штатах, наприклад, навіть директор школи не може залишатися на своїй посаді більше, ніж одну каденцію. У нас же, за словами нардепа, є чимало прикладів, коли люди у свої 85-90 років продовжують керувати цілими галузями.

«Це не є природнім, не є нормальним. Потрібно знайти баланс, коли досвід поважних людей поєднується, інтегрується з енергією молоді. Якщо ми цей баланс через законодавство знайдемо, це означатиме, що наші університети, наша наука, галузеві академії наук будуть потужними, ефективними і будуть сприйматися суспільством і владою абсолютно нормально. Це складно, але це потрібно зробити», - підкреслив О.Співаковський.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: