Херсон °C

У Херсоні нардеп Чумак розповів, як можна розбагатіти

Новости » Политика
0

У Херсоні нардеп Чумак розповів, як можна розбагатіти12 вересняв Херсоні побував заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, лідер Громадянського руху «ХВИЛЯ», народний депутат України Віктор ЧУМАК.

Як повідомив на прес-конференції журналістам сам нардеп, на меті мав у Херсоні зустрітися зі студентами, журналістами та представниками бізнесу.

Зокрема, Віктор Чумак акцентував на темі формування в нашій державі корупційних схем при формуванні «Роттердам +». Розповів нардеп і про власне бачення шляхів вирішення цієї проблеми.

-За моїм поданням Національне антикорупційне бюро відкрило провадження щодо «Ротердам+». В лютому місяці цього року було мною подано подання, щодо незаконного застосування формули «Роттердам+» . Це формула ціни на вугілля, яке ми закуповували. По документах закуповували вугілля з США, з Африки, а насправді це було вугілля з українських районів Донецької та Луганської областей. Різниця за тонну приблизно складала 1000 грн. між її реальною ціною та ціною за якою закуповували наші підприємства. Що це тягнуло за собою? Ціна за вугілля, яке належить компанії «ДТЕК», поставлялися на енергокомпанії, які належать цій же компанії. В маржу, яку отримала компанія, закладалися тарифи на електроенергію для населення. За підрахунками людей, які працювали зі мною, незаконні виплати складають приблизно 12 мільярдів гривень. За підсумками, які зараз є у НАБу -це склало приблизно 18 мільярдів. Зараз НАБу провило обшуки і сьогодні готується подання щодо висловлення підозри посадовим особам, які це зробили, - розповів Чумак.

При цьому нардеп акцентує, що подібні дії в державі – це ознака системної державної корупції. Наводить пан Чумак і свої аргументи:

- Коли Блок Петра Олексійовича йшов на вибори, то одне з гасел було: "вдаримо по олігархах", але виявилося, що олігархи виявились найбільш захищеними верствами. Ахметов отримав преференцію, щодо тарифу «Роттердам+». Для Фірташа готувалися преференції у вигляді підключення до газової мережі всіма господарствами. Усі ми пам'ятаємо історію, коли хотіли внести абонентську плату за підключення до газових мереж. Ще б 12 мільярдів ми заплатили за те, що наші мережі вже підключені. Це при тому, що 80% газорозподільних мереж знаходиться під контролем пана Фірташа. В кінці кінців, після розподілення державного бюджету, під час минулої сесії, ми отримали показовий плювок в суспільство. Коли конфісковані кошти з рахунків Януковича на 60% пішли двом сільгоспвиробникам. Пану Косяку («Наша Ряба»), і пану Бахматюку (агрохолдинг Авангард) - 800 мільйонів одному, та майже 200 мільйонів іншому. Оце показала політика підтримку не населення, не середнього, та малого бізнесу, а олігархам. Петро Олексійович, як олігарх, розуміє проблеми інших олігархів. Ось тому в нас є така система підтримки олігархічного бізнесу, - заявляє Віктор Чумак.

Наразі нардеп переконаний, що в Україні своя власна система влади під назвою «клептократична олігархія. До якої входять 5-7 сімей та ще 200 сімей до них наближених, які фактично контролюють усе суспільство України. В свою чергу, олігархи мають системну монополію на світло, газ, воду, і сміття. Ці ж самі олігархи контролюють політику, через свої партії.

- Саме ця система являється причиною корупції в Україні. Всі правоохоронні інститути існують на те, щоб тиснути на політичних опонентів та бізнес конкурентів. Судова система перетворюється на систему формування замовних судових рішень. І як з усім цим боротися?

У нас не вистачає лише однієї політичної складової - політичної волі, яка могла б запустити всі ці механізми: інститути, правила, і все таке інше. Більшість країн проходила через такі ж свої етапи життя, та більшість країн просто-напросто вийшла з такої кризової ситуації… Тобто приклади є, нічого для цього не потрібно, потрібні правила, інститути, стандарти та політична воля.

Нам 26 років, ми молода демократія. Нам дуже важко проходити цей період. Не можу сказати, що ми ось завтра його подолаємо. Всі ми повинні чітко розуміти, від того, наскільки можемо розпоряджатися своїм пасивним правом обирати нормальних людей, настільки добрим буде наше право на нормальне життя. Тільки одне, чого я завжди прошу у молоді, це прийти на вибори та не продавати свої голоси, - розповів народний депутат Віктор Чумак.
Тетяна Дергачева

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: