Херсон °C

Мер Олешок забув про демократію, бо він вже не блогер

Новости » Политика
0

Експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень провели дослідження стану демократії участі в містах Херсонської області: в Херсоні, Новій Каховці, Каховці, Олешках, Голій Пристані та в Скадовську. Про це повідомили самі експерти на прес-конференції журналістам.

Зокрема, вони з’ясували, як застосовувались в зазначених містах в 2016 та на початку 2017 рр. ключові процедури демократії участі, а саме: громадські слухання, загальні збори громадян за місцем проживання, місцеві ініціативи, громадські ради, органи самоорганізації населення (далі ОСН) та електронні петиції, дослідили, як названі механізми регламентовані в статутах громад, проаналізували прозорість та доступність влади на підставі інформації офіційних сайтів зазначених міст.

Мер Олешок забув про демократію, бо він вже не блогерТак, по інформації дослідників - лідер по застосуванню процедур демократії участі Херсон, аутсайдер – Олешки.

Зроблено висновки , що у статутах місцеву демократію тільки «ускладнюють».

В більшості статутів занадто складні процедури для ініціювання громадських слухань, загальних зборів та внесення місцевих ініціатив. Так, щоб внести місцеву ініціативу в Олешках та в Новій Каховці спочатку потрібно створити ініціативну групу з 50 чоловік, а підготовлені нею проекти повинні підтримати не менш ніж 10% відсотків мешканців.

В тих же громадах треба зібрати підписів 5% дорослого населення для проведення громадських слухань. В Каховці процедура ініціювання слухань громадськістю взагалі не прописана в Статуті.

Але це тільки половина проблеми, вказують спеціалісти.

«Практично ніде не визначено, коли та в який спосіб будуть розглядатись результати проведених заходів. Тому ми й бачимо ситуацію, коли громадські слухання проводяться, а влада міста не розглядає їх резолюцію», - йдеться у повідомленні.

Незадовільна ситуація з інформацією про громаду та раду. Не викликають питання тільки документи, оприлюднення яких передбачене законом напряму: проекти та рішення рад, виконкомів, розпорядження голів, протоколи засідань сесій та результати голосувань.

В Олешках, наприклад, не розміщують протоколи засідань постійних комісій…

Самою цікавою в цій ситуації залишається позиція блогера Дмитра Воронова, котрий ставши мером, як бачимо з висновків експертів, зовсім забув про демократію, як і забув про те, що сам раніше вимагав від представників влади повної прозорості.

Цікаво, що ж змінилося у свідомості Дмитра Миколайовича, що він почав приховувати інформацію від жителів Олешок?

Багато хто із жителів міста шкодує, що не пішов на вибори і таким чином дав змогу перемогти блогеру. Але, як говориться у тій приказці,: «бачили очі, що купували, тепер їжте хоч повилазьте»…

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: