Херсон °C

Як пройшли вибори в ОТГ: офіційні дані від ГМ "ОПОРА"

Новости » Политика
0
Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА оприлюднили свої дані по моніторингу за перебігом голосування та роботою дільничних виборчих комісій на перших місцевих виборах в ОТГ Херсонщини.
Цими вихідними вибори пройшли у 10 нових ОТГ, які об'єднали майже 54 тисячі виборців. 1059 кандидатів у депутати сільських та селищних рад змагались за 224 відповідні мандати. Процес організації та проведення виборів забезпечували 132 члени територіальних виборчих комісій та більше ніж 650 членів дільничих виборчих комісій.
За даними ГМ "Опора" о 08.00 відкрились всі виборчі дільниці, так само не було затримкою і з їх закриттям. Нештатна ситуація виникла у Костянтинівській ОТГ де на всіх виборчих дільницях близько 20.00 зникло світло. Комісії розпочали засідання при свічках та ліхтарях. Впродовж декількох годин проблема з світлом почала вирішуватись. За повідомленням представників поліції грубих порушень громадського порядку на дільницях не зареєстровано.
Спостерігачі з початку дня голосування зафіксували низку фактів неналежного виготовлення виборчих бюлетенів, включаючи відсутність у їхніх текстах кандидатів, помилки у написанні персональних даних кандидатів, некоректне вказування назви виборів. У Софіївській ДВК Херсонської області в бюлетені було виявлено відсутність кандидата в депутати, відповідно ТВК змушена була в оперативному порядку додруковувати і довозити бюлетені. Але вибори по 2 округах відбулись. 
Масовим порушенням процедури включення виборців до переліку осіб, що голосують за місцем перебування склалась в дільничних виборчих комісіях Іванівського району. Замість чітко визначеної процедури комісії приймали до розгляду списки з печатками медичних працівників, робили спільно завірені списки без заяв виборців та відповідних довідок. Такі дії фактично можуть створити підстави для оскарження законності волевиявлення громадян.
В низці випадків ДВК не створили комфортні умови для виборців і це призвело до черг на дільницях та додаткових незручностей під час голосування. Так, черги на ДВК спостерігалися в Станіславській ОТГ. 
За даними спостереження, ключовим зловживанням, зафіксованим спостерігачами, є спроби видачі бюлетенів виборцям без пред’явлення паспорта (Іванівська, Високопільська, Борозенська ОТГ), знаходження осіб, що не мають права перебувати на дільницях (Любимівська, Станіславська та Білозерська ОТГ). У більшості ДВК фіксувались, у певних випадках системні процедурні порушення. Більшість їх спричинені незлагодженою роботою та низьким рівнем компетентності членів окремих ДВК, безвідповідальним ставленням ДВК до виконання своїх обов’язків. 
Під час дня голосування з'являлись поодинокі повідомлення від спостерігачів про підвезення виборців до дільниць. Формально це не є порушенням норми закону, однак усі дії, у тому числі й такі, по організації та проведенню виборів можуть фінансуватися або з коштів бюджету, або за рахунок коштів виборчого фонду. При наявності фактів підвезення виборців правоохоронні органи повинні перевірити, за які кошти здійснювалося таке підвезення та чи підвозилися лише прихильники окремих кандидатів, чи всі виборці.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: