Херсон °C

Мер Херсона переховується від громади

Новости » Политика
0
Громадська рада при Херсонському міському голові розглянула нововведені обмеження для громадян міста на відвідування пленарних засідань сесій Херсонської міськради, які були введені народними обранцями 30 березня. На останній сесії 30 депутатів із 42 присутніх проголосували за те, щоб суттєво обмежити право херсонців на безперешкодний доступ до Великої зали засідань під час сесій міської ради. Відтепер, до зали зможуть потрапити лише ті виборці, які заздалегідь напишуть  письмову заяву у випадку, коли будуть вільні сидячі місця та добра воля міськвиконкому, -повідомляє «Політична Херсонщина».
З чого починалося?
В старі часи, було різне, навіть міліціанти стояли щільним зовнішнім кордоном навколо будівлі міської ради. Інколи городяни із депутатами проривалися крізь ті кордони та зачинені двері, іноді двері зносили з охороною. Різне бувало. Потім наступив грудень 2013 року й херсонці просто прийшли до сесійній зали й там залишилися.
Міська рада у цьому плані стала вітриною відкритості, бо виборці регулярно відвідували сесійну залу для того, щоб відкрито висловити свою громадянську позицію.
Пройшло більше чотирьох років. Було різне. Іноді до Великої зали приходили звичайні херсонці, інколи провокатори. Але останнім часом побільшало бійок та провокацій. Деякі з них були дещо дивними. Це коли у сесійній залі учасники демонструють відверту ворожість один до одного, а в кулуарах тримаються як приятелі.

Мер Херсона переховується від громади

 

На фото радник міського голови Катерина Гандзюк та організатор провокацій в сесійній залі Кирило Стремоусов.
В результаті ж херсонців поступово привчали, що вільний доступ на сесії дорівнює нібито безладу. Хоча, насправді, безлад – це лише незадовільна якість виконання своєї роботи.
Звичайна контрреволюція
Після чергової бійки депутати тишком винесли рішення про зміни до Регламенту своєї діяльності та обмежили доступ херсонцям до сесійної зали. Спроба депутата від Сергія Жуйкова хоча б обговорити ці зміни не знайшла підтримки у депутатської більшості. Лише дванадцять депутатів, що були присутні на сесії, проявили свою принципову позицію й не підтримали ганебне рішення більшості.
Хто може бути присутнім на засіданнях сесії міської ради? Якщо ви не міський голова, не депутат або його помічник-консультант, не посадова особа виконавчої влади чи правоохоронець або журналіст чи офіційно запрошений, то щоб потрапити до Великої зали треба не пізніше ніж за три дні подати письмову заяву до секретаря міської ради. Й це не факт, що вас ще допустять. Бо громадянин пише не заяву бути присутнім, а «заявку для включення до списку присутніх». Ця заявка буде «опрацьована» й «хтось» прийме остаточне рішення чи маєте ти право на реалізацію свого законного права, гарантованого Конституцією на відвідування відкритого засідання Херсонської міської ради. На підставі цього «дозволу» буде складений «остаточний список присутніх на пленарному засіданні». Й допуск громадян до сесійної зали буде здійснюватися не на підставі заяви, а за «остаточним списком» й за умови вільних сидячих місць.
Відтепер в залі будуть місця «для білих» та «інших»
Регламент вводить поняття «персональних місць», які буде заборонено займати. Й це не тільки місця для депутатів, а й для помічників, радників, керівників структурних підрозділів, інших чиновників. Й ці місця іншим присутнім особам займати забороняється. Цікаво, що в цей перелік не потрапляють журналісти, які своєю присутністю відтепер будуть доводити «відкритість» засідань міської ради.
Крім персональних місць вводяться й інші місця, які також буде заборонено займати, навіть якщо вони будуть вільними. Це перші три ряди. Всі ці дії є зрозумілими: будь-яким чином зменшити кількість місць, які відводяться для звичайних городян. Тобто, у новому Регламенті штучно вводяться обмеження для вільного доступу херсонцям, які забажають бути присутніми на сесії. 
Журналістам: готуватися
Є й неприємності для журналістів та операторів. Тепер вони, щоб мати можливість виконувати свою журналістську роботу та проводити відеозйомку, вони вимушені будуть подавати для цього заявки до відділу громадських зв'язків. На цьому фоні справжнім блюзнірством виглядає твердження, що у Херсонській міській раді «кожен громадянин має право безперешкодно відвідувати засідання органів міської ради за умови дотримання ним встановленого порядку», бо відтепер громадянин не має такого права на безперешкодне відвідування пленарних засідань сесій.
Кожного можуть виставити із сесійної зали
Депутати не обмежилися штучними перепонами. Вони також придумали безкінечний перелік «за що» можна видаляти «особу» із зали:
1. Вчинив хуліганські дії.
2. Не пустив когось до сесійної зали.
3. Під час реєстрації або в ході засідання допустив виступи та репліки без дозволу головуючого.
Ну й цитата з тексту Регламенту дослівно:
4. «Або (особа) здійснила інші дії, які грубо порушують вимоги цього Регламенту».
Й це ще не все. Відтепер, «під час проведення пленарного засідання міської ради забороняється використання предметів, що можуть створювати перешкоди у проведенні пленарного засідання міської ради» - що мається на увазі під «предметом»? Плакат? Транспарант? Ну, й контрольний постріл: «заважати будь-яким іншим чином роботі депутатів міської ради».
Як будуть виводити із зали?
Далі цитуємо документ: «За пропозицією головуючого на пленарному засіданні міської ради або за пропозицією депутата міської ради, підтриманого більшістю голосів депутатів, присутніх на пленарному засіданні, особи, які порушили вимоги частини 1 цієї статті, зобов'язані покинути пленарне засідання міської ради. У  разі відмови порушника покинути пленарне засідання міської ради він може бути примусово виведений із сесійної зали та адміністративного будинку. У разі виникнення порушення громадського порядку, головуючий звертається до правоохоронних органів щодо припинення правопорушення та зупиняє проведення сесії до його усунення».
Однак, у Громадської ради при Херсонському міському голові є багато питань, стосовно прийнятого документу. 
«Громадська рада вирішила із висновками не поспішати, а детально вивчити це рішення депутатів. Для цього була створена комісія, яка підготує на розгляд Громадської ради свої пропозиції», – повідомляє політолог, керівник Херсонського осередку Комітету Виборців України Дементій Бєлий.
Від чого або від кого ж ховається міський голова Володимир Миколаєнко разом з усіма своїми радниками, заступниками та загалом депкорпусом? Мабуть, настав час повертатися до старих часів та старих порядків. Адже "по-новому" в Херсоні ніяк не виходить ні жити, ні вирішувати питання...
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: