Херсон °C

Ідеолог партії Меркель побував у Херсоні

Новости » Политика
0

В кінці квітня у Херсоні на площадці «HUB WAY» побував Норберт Нойгауз, німецький економіст, колишній віце-мер міста Трір, автор книги «Цінності християнської демократії», а також один з ідеологів найвпливовішої політичної сили не тільки в Німеччині, але і в керівництві ЄС.

Християнська демократія - це ідеологія Християнсько-Демократичного Союзу (ХДС), партії федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка є її незмінним лідером, починаючи з 2000 року…

Тож у Херсоні доктор економіки провів дискусію на тему «Перспективи розвитку українських міст – європейський вектор», спілкувався з журналістами, керівниками ОСББ, громадськими активістами.

Пан Нойгауз повідомив, що дуже часто відвідує Україну аби поділитися власним досвідом з активними та креативними. За часів Януковича Норберт Нойгауз був для України «персоною нон ґрата».

- Така позиція мене дивувала, бо я лише надавав консультації, всі бажаючі могли приїхати й подивитися на результати нашої роботи. Але, як говориться, кожен має право на помилку, головне, щоб ці помилки не повторювалися, - каже Нойгауз

Свій виступ відомий німець почав досить по-філософськи:

- Наше життя – це вже досить великий подарунок для нас, а от наші можливості використовує час. Ми віддаємо свої таланти, і коли люди бачать, що то гарний проект – то і гроші на його втілення знаходяться. Ви можете мріяти, яким буде Херсон в 2030 році, але політика – це організація проживання разом. Не потрібно мріяти, потрібно розуміти, що головне – це місцеве самоврядування, яке ви вибираєте. Тому аби змінити місто, ви маєте знаходити соціально активних людей. Якщо вам кажуть: «На ці зміни немає грошей», - це не так. Мова йде про те, як використовуються ці кошти, - говорить німецький економіст.

А далі Нойгауз делікатно підкреслив, що Херсон дуже брудний:

- Я бачу у вас проблеми з прибиранням вулиць. Це тягне за собою багато проблем. У ваших будівлях буде дуже багато пилу, ви будете хворіти. А на вулицях, тобто на ваших дорогах в цих грунтах почнуть рости рослини, вони теж будуть руйнувати асфальт. Ви маєте подумати, як зберегти та підтримати свої інвестиції. Ми самі дбаємо за прибиранням своїх домівок, вулиць у містах. Повірте, наприклад, Києву все одно: брудно у вас, чи чисто. У Херсоні ви маєте діяти самостійно. Вашим городянам необхідно подумати разом, як зробити так, щоб ваше місто було привабливим. Можна бути бідним, але чистим і охайним… Але я повторюсь, що ви не бідні. В Херсоні набагато більше грошей, ніж в Трірі. Я хочу сказати, що у вашому випадку дуже дорого бути такими «бідними». Головне, контролюйте, куди йдуть гроші, головне дисципліна…

 

Коли мова зайшла про те, що ми якраз в курсі, що «не бідні», одначе розквіт корупції не дозволяє Херсону піднятися з колін, а навпаки – тягне його до безодні, то на те пан Норберт відповів коротко: «Хто за них голосував?».

Далі європейський діяч зазначив, що йому не зрозумілий менталітет українців загалом в тому плані, що вони голосують за тих людей, котрі не можуть пояснити, звідки у них величезні кошти на передвиборчу діяльність.

Я не розумію вашого менталітету, як можна обирати людину, котра платить за голоси? І ви сподіваєтесь, що вони будуть чесними з вами, коли ви їх оберете? Політик – це не бізнес, не дозволяйте керувати і займатися бізнесом. На місцевому рівні, ви маєте запитувати: «Куди пішли гроші?».

- Якщо ви і далі будете пасивними, місто будо занепадати, вам необхідно залучати тих людей, котрі знають, як змінити ситуацію, у котрих є прагнення до цього, - акцентує Норберт Нойгауз.

При цьому політичний діяч навів приклад із власного життя – чому в своїй країні навіть подумати не міг про хабар, або про те, як працює закон, навіть на рівні свідомості:

- Мені платили за те, що я керував містом. Я отримував не дуже велику заробітну плату, вона складала десь біля чотирьох мінімальних зарплат, цього вистачало, щоб забезпечити родину. Далі, якщо мене не виберуть, то я отримуватиму пенсію від держави, якщо вибирають люди декілька разів, то і пенсійні виплати зростають. Це давало мені мотивацію для того, щоб говорити «ні». Окрім того, я підрахував, що планую прожити 85 років, то хабар мені мав дорівнювати 1 млн євро. Але якщо б навіть давали і такий хабар, я б його все одно не взяв, у мене б забрали все: і мільйон, і пенсію…

Як на мене, основним меседжем німецького діяча було наступне – будьте активними. Не чекайте, що хтось змінить ваше місто, цікавтесь, куди витрачають ваші кошти. При цьому пан Нойгауз казав: «Ви ж не хочете, щоб вашу країну називали країною третього світу?»

Всі звичайно сказали: «Ні»!

А через двадцять хвилин після від’їзду німецького політика із зустрічі з нами, я дізналася, що на подвір’ї сусіднього будинку було розстріляно бізнесмена, серед білого дня…

Тетяна Дергачева

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: