Херсон °C

Ірина Головатенко: Українці заслуговують на гідне європейське життя!

Новости » Политика
0

Ірина Головатенко: Українці заслуговують на гідне європейське життя!Процедуру внутрішньопартійних праймеріз напередодні президентських виборів розпочала політична партія УКРОП. За участь у перегонах на головну посаду країни змагаються кілька укропівців. Херсон відвідала одна з учасниць президентських праймеріз УКРОПу, член неурядової організації EU-Ukraine Women in Politics, співорганізатор та керівниця громадської ініціативи Києва «Перша міська школа ОСББ», керівник прес-центру УНІАН Ірина Головатенко. Після спілкування з однопартійцями вона знайшла час для розмови з нашим виданням. Ми дізналися про передвиборчу програму кандидатки, її погляд на місцеві проблеми.

Чому ви вирішили взяти участь у праймеріз?

Моєю мотивацією для участі в перших політичних праймеріз є бажання діяти та заохочувати до цього всіх, хто прагне змінювати життя. На сьогодні багато хто з українців обурений станом справ в державі і прагне будувати нову країну. Я також. І на своєму прикладі я хочу показати, що потрібно діяти і не боятися претендувати на посади, які вимагають відповідальності і готовності приймати рішення. Ми заслуговуємо на те, щоб бути громадянами процвітаючої європейської України, і це в наших руках.

Жінки в політиці - це необхідність чи віяння часу?

Світовий досвід показує, що жінки здатні досягати успіху у будь-яких сферах та на будь-яких посадах. Жінка в політиці - це нормально, і не тільки в європейських країнах або Америці. Приміром, в Арабських Еміратах жінки посідають близько 30% керівних державних посад, велика кількість жінок працюють в органах дипломатичної служби, судової системи тощо. Хіба погано живеться в Еміратах? І це, зауважте, в країні, де історично жінка має бути вдома та в паранджі.

В чому полягає ваша передвиборча програма?

Головний аспект моєї програми - боротьба з корупцією. Перший крок, який має зробити Президент, – налагодити процес оновлення держслужбовців на професійних, чесних і незаангажованих людей. Особливо важливо, щоб Президент не впливав на вибір Генерального прокурора, членів ЦВК.

У країні необхідна ретельна перевірка декларацій можновладців та їхніх витрат - з чим прийшов на держслужбу, з тим і пішов. Необхідно забезпечити відкритість усіх судових процесів. Суддів мають обирати на конкурсній основі, вони повинні складати професійні іспити. До того ж, важливо провести ретельну антикорупційну перевірку працівників правоохоронних і судових органів, а також історію ухвалених ними рішень. Відповідні зміни мають бути закріплені на законодавчому рівні. Для цього, на моє переконання, має працювати і сам Президент, і його офіси на місцях, які будуть спілкуватися з громадянами в усіх регіонах.

Президент має скоротити штат чиновників - навіщо сьогодні, в час високих технологій і можливості будь-що зробити не виходячи з дому, нам потрібна величезна армія з видання довідок чи печаток? Ви здивуєтесь, коли побачите, скільки бюджетних коштів можна перенаправити на більш значущі справи.

Ще один важливий пункт моєї програми – обмеження виборчого віку. Вважаю, що голосувати на парламентських та президентських виборах мають українці не раніше досягнення 21 року – після проходження обов`язкової військової служби. У такому віці люди більш свідомо відносяться до свого вибору, а студентські голоси не будуть масово продаватися. А люди похилого віку повинні мати право голосувати, доки є платниками податків.

Я також виступаю за пільги підприємствам, у яких працює від 500 осіб. За зниження податків для бізнесу та громадян, надання податкових канікул на 10 років для інноваційного сектору. Також потрібно звільнити від податків всі види творчої діяльності. Держава має забезпечувати стажування й обмін досвідом за кордоном. Цей процес має бути запущений на рівні міністерств і окремих програм.

Пані Ірино, ваші думки з приводу розвитку регіонів?

У кожної області можна знайти свій шлях розвитку, свою так би мовити родзинку і розвиватися в цьому напрямку. Існує безліч сучасних технологій і прикладів як їх використовувати для того, щоб державні органи і мешканці могли тверезо оцінювати можливості свого міста, села чи області та розвивати ту чи іншу галузь.

Наприклад, Херсонщина - область з унікальною природою - тут і морське узбережжя, і ліси, і степи. Тому, на мою думку влада насамперед мала б дбати про екологію краю, про створення рекреаційних зон та гідних умов для відпочивальників. Розвиток туризму може принести області колосальні кошти і нові робочі місця – а це відремонтовані дороги, якісна інфраструктура, зацікавленість молоді не шукати кращої долі у великих містах.

До речі, про дороги – в Україні вони у занедбаному стані і я в цьому переконалася ще й завдяки моїм поїздкам у рамках праймеріз. Що ж стосується Херсона, то і тут дороги у такому стані наче на них відбулися бойові дії, а подекуди досі після зими не прибрали пісок.

Я поцікавилась бюджетом міста, бюджетними призначеннями - їх достатньо для наведення ладу в місті. Херсонці повинні вимагати у влади, аби кожна бюджетна гривня була витрачена на якісне життя містян, а не чиновників. Контролюйте, нагадуйте про свої права. Пам'ятайте, влада має працювати для вас!

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: