Херсон °C

Спадок на півмільйона і великі статки дружин: Що декларують херсонські ТОП-посадовці

Новости » Политика
0

Майже усі можновладці вже подали у НАЗК щорічні декларації про доходи і майновий стан за 2020 рік, у тому числі – херсонські чиновники першого ешелону

Depo.Херсон подивилося декларації голови Херсонської ОДА Сергія Козиря (обійняв посаду з 1 березня) , голови Херсонської облради Олександра Самойленка(обійняв посаду 4 грудня 2020 року) і Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва (обійняв посаду 15 листопада 2020 року).

Четверо людей у кімнаті на десять "квадратів"

Спадок на півмільйона і великі статки дружин: Що декларують херсонські ТОП-посадовці

Левова частка доходу, який отримав голова Херсонської ОДА Сергій Козир у 2020 році, згідно з поданою декларацією, – заробітна плата:655897 грн. Також Козирзадекларував подарунки на 474 гривень і виплати по профспілковій лінії – 500 грн. Доходи дружини голови ОДА за минули рік – 121106 грн.

Родина голови Херсонської ОДА має чимало нерухомого майна, частина якого розташованана окупованій території України – у Донецьку, де Козир жив і працював до 2014 року. Нерухомістю у Донецьку (житловий будинок і земельна ділянка) Сергій Козир володіє на правах співвласності разом з батьками. На дружинуОлену в окупованому місті оформлені дві квартири площею 45 і 64,17 квадратногометра. На жінку також записанемайже усе нерухоме майно родини, розташоване на вільной території: квартири у місті Соледар Донецької області (56 кв. м), у місті Павлоград Дніпропетровської області (32,2 кв. м), а також – найкоштовніша нерухомість родини – квартира у Києві площею91,9 кв. м. Як співвласниця цієї квартири також вказана донька подружжя, Олександра Козир.

Квартиру у Києві родина Казиря придбала,коли він ще працював у Павлограді начальником дільниці шахтоуправління "Дніпровське" "ДТЕК Павлоградвугілля". Може, розраховував на працевлаштування у столиці, коли брав участь у ініційованій Офісом Президента України кадровій програмі "Ліфт", але доля занесла його у Херсон.

З нерухомості, якою володіє родина Козиря, безпосередньо на нього самого записана лише квартира у Палограді площею28,8 кв. м. А з нерухомості у Херсоні в декларації голови ОДА вказана лише кімната площею десять квадратних метрів як "місце реєстрації та проживання". У тій же декларації Козир вказав як членів родини, що живуть з ним, дружину, доньку і сина. Залишається сподіватися, що вони, все ж таки, не тулятьсявчотирьох на 10 квадратних метрах.

 

Їздить Сергій Козир згідно з декларацією на автомобілі Chevrolet Lacetti, який, як і більшість іншого коштовного майна родини, оформлений на його дружину.

Готівкою голова Херсонської ОДА, як він вказав, зберігає 39 тисяч доларів. Інших заощаджень, коштів на банківських рахунках, корпоративних прав та фінансових зобов'язаньКозир не має.

 

Усе найкраще – дружині

Спадок на півмільйона і великі статки дружин: Що декларують херсонські ТОП-посадовці

Про голову Херсонської обласної ради Олександра Самойленка люди кажуть, як про одного з найзаможніших підприємців області, який має інтерес у сферах пов'язаних з вирощуванням і переробкою сільгосппродукції. Але у його декларації вказані не дуже великі заробітки. Втім, є відомості про досить-таки серйозне майно.

Згідно зелектронною декларацією, Олександр Самойленкояк голова обласної ради заробив 41236 грн. Торік він працював на цій посаді лише місяць, бо був обраний 4 грудня. До цього, з вересня, працював на посаді заступника голови Херсонської ОДА і тут заробив 167317 грн. В обладміністрацію Самойленко прийшов з херсонського Центрального ринку, директором якого працював з 2018 року.Подейкують, що посаду в обласній владі отримав завдяки дружбі з Сергієм Шефіром, помічником Володимира Зеленського.

У 2020 році заробітна платня Самойленка як директора ринку склала 272826 грн. Він також отримав 97658 гривень пенсії (голова облради – колишній працівник правоохоронних органів і мав право на "дострокову" пенсію за вислугою років) і 26 тисяч грн доходу від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Щодо останнього, то більшість цінних паперів відчужувалися на користь підприємства ЮНИАС і Споживчого кооперативу "Центральний-2018", де Самойленко є кінцевим бенефіціарним власником.

Дружина нинішнього очільника облради Наталія Шейко, яка після призначення Самойленка у Херсонську ОДА "успадкувала" його посаду на Центральному ринку, отримала 19 865 грнзарплати за основним місцем роботи і 53784 грн– за роботу за сумісництвом у двох організаціях. Як місця роботи жінки за сумісництвом у декларації вказані Нижньодніпровське звіропромгосподарство Херсонської обласної спілки споживчих товариств, де згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вона і чоловік вказані як співвласники, а також – Кооперативне підприємство ВЕГА, де Наталія Шейко – одна із засновників.

Зараз Наталія Шейко – ще й членкиня Херсонського міськвиконкому.

 

У річній декларації Олександра Самойленка вказані 670 тис. грн доходу від продажу рухомого майна, ще на170 тис. грн продала майна дружина голови облради, але якщо порівняти цю декларацію і декларацію, яку Самойленко подавав наприкінці 2020 року як кандидат на посаду голови Херсонської облради, то незрозуміло, що саме подружжя продало, бо, судячи з щорічної декларації, майна у родини тільки побільшало.

У декларації Самойленка також вказані корпоративні права у кількох підприємствах: ЮНИАС, Нижньодніпровське звіропромгосподарство Херсонської обласної спілки споживчих товариств, Споживчий кооператив "Центральний-2018". Вони зазначені як не передані.

Родина голови Херсонської облради вже кілька років має нерухомість у Херсоні і у Львові, а минулого року придбала ще й будинок і земельну ділянку у курортному населеному пункті Коблево (Миколаївська область). У Херсоні це – будинок площею468,1 кв. м, у Львові – будинок площею384,2 кв. м, ділянка землі площею1000 кв. мі квартира площею161,2 кв. м. Нерухомість у Коблево це – будинок площею235,7 кв. мі земельна ділянка у530 км. м. Уся ця нерухомість записана на Наталію Шейко. Сам Олександр Самойленко формально володіє лише земельною ділянкою площею600 кв. мна території окупованого Криму, біля міста Алупка. Ділянка придбана до окупації півострова – у 2008 році. Тепер окупаційна влада Криму має її відібрати, якщо тільки у Самойленка не знайдеться російського громадянства, позаяк окупанти заборонили володіти землею на кримському узбережжі іноземцям.

Автопарк родини голови Херсонської облради – чотири автомобілі, два з яких оформлені на голову родини, два – на дружину. Подружжя дуже полюбляє авто бренду Mersedes-Benz, до якого належать три з чотирьох автівок. На Самойленка оформлені Hundai Tucson (придбаний у 2014 році) і Mersedes-Benz GLS350D4Matic (2016), на Шейко – Mersedes-Benz S500 (2017) і Mersedes-Benz S500 (2020).

Щодо грошових активів родини, то у декларації на чоловіка і на дружину записано зберігання доларової готівки: 150 тис. доларів у Самойленка, 70 тис. – у Шейко. Також вказано, що Самойленко зберігає готівкою 40 тис. євро і 130 тис. грн. На рахунку у ПриватБанку він тримає 137 тис. 218 грн. У грошових активах Самойленка як додатковий пайовий внесок вказані 1,9 млн. грн. Також голова облради задекларував золотий годинник вартістю 300 тис. грн.

Нематеріальних активів і фінансових зобов'язань, згідно з відомостями у декларації, у чиновника немає.

 

Багатий спадкоємець і позичальник сам собі

Спадок на півмільйона і великі статки дружин: Що декларують херсонські ТОП-посадовці

Загальна сума доходів Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва у 2020 році згідно з йогоелектронною декларацією– 5221732 грн. З цих доходів заробітна плата на посаді мера – 18289 грн, заробітна плата як народного депутата України – 400807 грн.

Найбільша питома вага у доходах міського голови– дивіденди від його основного бізнес-активу – ТОВ "Продексим ЛТД".Це – понад чотири мільйони гривень.

Також Херсонський міський голова отримав спадщину від п'ятьох людей, яка у грошовому еквіваленті становить 517731 грн. У декларації не вказано, що це за спадщина, але, скоріше за все, це – земельні ділянки, які він набуває у власніть саме таким шляхом. Про те, що Ігор Колихаєв отримував у спадок саме земельні паї, писали і ЗМІ. Вказувалося, що у 2019 році загальна площа отриманої Колихаєвим таким чином землі становила близько стагектарів. На думку авторів публікацій, мала місце фактично купівля землі за ціною, яка значно нижче ринкової вартості ділянок. При цьому Колихаєв позиціонує себе противником запровадження в Україні вільного ринку сільськогосподарської землі. Зокрема, 31 березня 2019 року під час ухвалення Верховною Радою законопроекту про ринок сільськогосподарських земель, голосував "проти".

Живе Колихаєв у орендованому будинку. Також має в оренді два легкові автомобілі - Lexus LX 5702016 року випуску (вартість 1864006 грн) і Volkswagen Tuareg2019 року випуску (вартість 2097860 грн). Обидва автомобіліорендовані у ТОВ "Українська продовольча корпорація". Ця компанія, згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстрована в Херсоні за адресою: вулиця Канатна, 21 / вулицяСагайдачного, 41. За тією ж адресою зареєстровані фірми, де Колихаєв є кінцевим бенефіціаром. А серед засновників цього ТОВ є Дем'яненко Ірина Валентинівна, яка вказана як засновник ТОВ "Торговий дім "Продексім", кінцевим бенефіціарним власником якогоє Колихаєв.

З нерухомого майна міський голова, якого знають як впливову фігуру у агробізнесі Херсонщини, має у власності 21 земельну ділянку сільськогосподарського призначення у різних районах області.

Задекларованих заощаджень у Ігоря Колихаєва – 3,75 млн грн і 802700 доларів США готівкою, а також 365112 грн на рахунках у банках.

Херсонський міський голова – щедрий позичальник. У його декларації вказані 3,45 млн грн, позичені ТОВ "Торговий дім "Продексім", 1,1 млн грн– ТОВ Торговий дім "Горностаївський райагрохім" і 110572 грн– СТОВ "Птахівник". Щоправда, за дивним збігом обставин усі ці підприємства вказані ідекларації у пункті "Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб’єкт декларування або члени його сім'ї".

Щодо фінансових зобов'язань, то у 2020 році Колихаєв сплатив 667200 грнза оренду двох автівок у пов'язаної з ним фірми, а також – 860 тис грн за послуги з управління своїми корпоративними правами. Ці послуги йому надає ФОП Гурська Оксана Анатоліївна, основний вид діяльності якої "Діяльність головних управлінь (хед-офісів). Ця фізична особа-підприємець, схоже, була зареєстрованаза чотири дні до того, як Колихаєв передавїй в управління корпоративніправа.

В'ячеслав Гусаков

Журналіст регіональної редакції Depo.Херсон

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: