Херсон °C

Последние новости

12:30
Рятувальники та газовики провели спільний рейд у багатоповерхівках з роз’яснення мешканцям правил безпеки при використанні газу
12:00
Оголошено номінації головної туристичної премії-церемонії країни Ukraine Tourism Awards 2021
10:50
Пенсіонерів запрошують на безкоштовну екскурсію «У лабіринтах вулиць давніх» до Літмузею
10:27
Використовували 256 га держземлі у власних цілях – прокуратура домоглась визнання правочину не дійсним
10:05
Неможливе можливо! Українські зірки та клієнти мережі «АТБ» допомогли зібрати для допомоги онкохворим дітям майже 30 млн гривень
09:48
Поліцейські Херсонщині розшукали 14-річну дівчину, яка 5 діб не з’являлася вдома
09:43
В КПВВ на адмінмежі з ТОТ АР Крим встановлюють рентгено-телевізійні інтроскопи
09:36
Змій діставали з шахти водонапірної башти
09:30
На Херсонщині на охоті дядько підстрелив свого племінника
09:25
Привітання Командувача об’єднаних сил ЗС України Сергія Наєва з Днем Збройних Сил України
Больше новостей

В 184 окрузі ЦВК пронумерує кандидатів в нардепи

Новости » Политика
0
Центральна виборча комісія затвердила форму колір та текст виборчих бюлетенів для голосування 31 жовтня в одномандатних виборчих округах №184 та №197. Через наявність кандидатів з однаковими іменами та прізвищами Комісія вирішила пронумерувати їх у бюлетені. Ці номери не будуть змінюватись навіть у випадку скасування їхньої реєстрації.
Відповідне рішення Комісія ухвалила на засіданні ЦВК 6 жовтня - повідомляє ОПОРА Херсон.
Як зазначив член ЦВК Сергій Постівий, факти реєстрації кандидатів з однаковими іменами і прізвищами, а подекуди і по батькові можуть ввести в оману виборців та перешкоджати вільному здійсненню громадянами свого виборчого права та діяльності інших суб’єктів виборчого процесу.
В рішенні ЦВК зазначається, що законодавство містить обов’язковий, але не вичерпний перелік реквізитів виборчого бюлетеню під час затвердження його форми, кольору та тексту.
«Ураховуючи баланс інтересів різних суб’єктів виборчого процесу Центральна виборча комісія вважає ефективним способом забезпечення гарантій реалізації активного та пасивного виборчого права громадян, який відповідатиме основним засадам проведення демократичних виборів – затвердження форми виборчого бюлетеня із зазначенням порядкових номерів у відповідних графах, що полегшить кандидатам у депутати проведення передвиборної агітації, а виборцям – здійснення усвідомленого вибору», - зазначив Сергій Постівий.
Він також додав, що  порядкові номери, зазначені у бюлетені, не змінюються, у тому числі після прийняття рішення Комісією рішення про скасування реєстрації кандидата.
Голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська нагадала, що практика реєстрації однойменних кандидатів, які не ведуть активної виборчої кампанії, почала з’являтись після 2012 року.
«Тим не менше ми розуміємо, що їхня участь не сприяє усвідомленому вибору громадян, з іншого боку – жодних юридичних і правових умов щодо їхнього недопуску до виборчої кампанії не існує. Для покращення практики ми в межах 8 скликання парламенту, вже і 9-го пропонували розглянути питання санкцій за зловживання виборчим правом. Всі пам’ятають 157 статтю частину 1, з якої, на жаль, у пленарній залі було видалено відповідальність кандидатів, на відміну від осіб, які стимулюють зловживанням права шляхом підкупу, це 160 стаття Кримінального кодексу.. Відповідно сьогодні в юридичний спосіб довести факт порушення з боку самого кандидата неможливо. Потрібно шукати не революційні, а доволі прості рішення, які можливі сьогодні. Тому що Виборчий кодекс, в межах якого, якщо все відбуватиметься в межах Конституції, у 2013 році проходитимуть наступні парламентські вибори, вже подібних правових вакуумів не породжує, адже ми розуміємо, що нова виборча система, в межах регіонального округу всі кандидати матимуть відповідні номери і законодавство, яке приймалось 10 років тому, навіть поправляти може і не варто, можливо ваша практика стимулюватиме цей позитивний процес», - сказала Ольга Айвазовська. 
За відповідне рішення проголосували 15 членів ЦВК, один – утримався.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: