Херсон °C

За декілька останніх тижнів в Цюрупинськму лісі вже сталося чотири пожежі

Новости » Общество
0

З кінця березня та з в перші дні квітня на території лісового фонду ДП «Цюрупинське ЛМГ» сталось 4 пожежі на загальній площі 0,62 га. Основні причини виникнення пожеж – залишені першими відвідувачами лісу багаття. Пожежі вдалося швидко ліквідувати силами лісопожежних станцій підприємства.

І це при тому, що брак тепла стримує більшість любителів відпочинку на природі від пориву їхатиза місто та пориватися до лісу. Тож поки ситуацію рятує відносно прохолодна погода. Та є очевидні проблеми – культура і поведінка перших візитерів лісу. Саме це і стало причиною загорянь та залишеного вогнища.

Пожежа – це культура, вірніше її відсутність під час перебування в лісі та при виході з нього, коли залишається місце відпочинку. Адже більше 90% всіх пожеж у лісовому фонді трапляється за вини людини. Навесні лісові пожежі часто виникають через підпали сухої тогорічної трави. Будь ласка, пам’ятайте, що у такому випадку полум'я знищує в ґрунті всю корисну мікрофлору, завдяки якій рослини протистоять хворобам і шкідникам. Пам’ятайте,коли з радістю використовуєте можливість побувати на свіжому повітрі, будь то пікнік за приводом чи прозаїчна прогулянка, що розведення багаття завжди може обернутися серйозним лихом!

Шановні жителі міста і району! Шановні гості наших Олешківських, відомих на весь світ, рукотворних лісів! Перебуваючи в лісових насадженнях з культурно-оздоровчою метою, кожен відвідувач має знати правила поведінки. Не розводьте вогнище в лісі. Не підпалюйте суху траву на полях та галявинах. Не кидайте непогашені сірники або недопалки. Не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами. Не заїжджайте безпосередньо в ліс транспортними засобами: іскри від них можуть викликати пожежу. Не залишайте на сонці пляшки і залишки скла, що легко загоряються і можуть спричинити пожежу у пожежонебезпечний період. Після відпочинку використані папір, пластикові пакети та пляшки, консервні банки та скляний посуд викиньте на смітник. Хай місце вашого відпочинку буде знову привабливим вже для інших!

Важко переоцінити ті задоволення і користь, які ми отримуємо від спілкування з природою. Ми звикли до ствердження, що під'їзд - це продовження квартири. Будемо пам’ятати, що і ліс нашого краю - це теж продовження будинку кожного! Як багато дає нам перебування у лісних масивах! Кожен з нас навесні поспішає побувати там, де розквітає природа та духмяніє нове зелене життя. Можливо, якщо дбайливе ставлення до лісу буде таким же, як до власного двору, якщо для людини, яка живе поруч чи віддалік, ліс буде не чужий,не так часто траплятимуться пожежі?!

Забудьте, що в лісі ми – господарі. Ми в зеленій країні, створеній власноруч нашими попередниками, – тимчасові гості. І до того ж, просто знайте, що сьогодні необхідний контроль площі лісового фонду Цюрупинського ЛМГ унеможливлює брак коштів. Адже відомо (лісівники не раз інформували громадськість та представників влади різних рівнів про алогічну ситуацію у лісгоспах півдня), що у не ресурсних лісогосподарств немає можливості без підтримки з держбюджету, як не намагатися, налагодити цілодобовий обхід лісових насаджень і навіть зберегти існуючий штат працівників лісової охорони. Окрім того, що у кожного з нас є родина, і ми всі добре розуміємо, що таке відсутність грошей для благополуччя взагалі і заробітної плати глави сімейства – зокрема, у лісгоспі не вистачає необхідних власних грошей на утримання працівників лісової охорони, бо не виділені відповідні та ще донедавна гарантовані фінанси. Влада дотепер не може визначитися з тим, чи потрібно фінансувати роботу лісомисливських господарств півдня з держбюджету. А лісівники, більшість з яких знаходяться у відпустках без збереження заробітної плати, як і раніше наполягають на тому, що без підтримки з бюджету з ймовірним вогнем не впоратися. Економія на роботі працівників лісової охорони та повна відсутність її фінансування може вилитися в трагедію і більш значні витрати не тільки для лісомисливського господарства, а й для країни в цілому.

Лісові пожежі - велике лихо. Шановні мешканці нашого району! Давайте разом завадимо можливості їх виникнення і не дозволимо через власну байдужість та недбалість іншим виключити правила поведінки, перебуваючи в лісі.

Адміністрація ДП «Цюрупинське ЛМГ»

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: