Херсон °C

Последние новости

17:04
Протягом листопада рибохорона викрила 185 порушень природоохоронного законодавства
16:01
Чотири громади Херсонщини розроблять стратегію розвитку
15:32
Компенсацію херсонцям, які постраждали від аварії каналізаційного колектора, виплатять
15:31
Година книгознавства для студентів Новокаховського агроколеджу
15:04
«Гарячі» телефонні лінії з аудиторами Херсонщини
14:05
Херсонський обласний госпіталь ветеранів війни Херсонської обласної ради запрошує ветеранів на лікування
14:01
В суботу в Херсоні проводитимуть обрізку дерев на проспекті Ушакова
14:01
На адмінмежі з ТОТ АР Крим прикордонники виявили у 5 подорожуючих підроблені документи
13:55
У сквері імені Олени Микитась проведуть суботник
13:51
Як голосували депутати з Херсонщина за ресурсний законопроект про збільшення податків
Больше новостей

Юрій Солдатов: Якщо громада обрала – значить вірить

Общество, АВТОРСКАЯ КОЛОНКА
0
Юрій Солдатов: Якщо громада обрала – значить віритьНещодавно за ініціативою депутата Херсонської обласної ради Євгена Рищука делегація сільських голів Цюрупинського району мала можливість
відвідати з дружнім візитом громаду сусіднього району. Сільський голова с.Григорівка Чаплинського району Сергій Олександрович Кліщевський радо зустрічав колег та поділився досвідом співпраці з Проектом Европейського Союзу та Програми розвитку ООН, а також ознайомив з рядом вдало реалізованих проектів.
Здебільшого сільська рада в невеликих населених пунктах - це своєрідний центр, де зосереджуються питання, які виникають у громади. Робота сільського голови специфічна, оскільки, крім вирішення щоденних проблем потрібно замислюватися і про перспективу, подальший розвиток села, залучення інвесторів та додаткових ресурсів. А для цього необхідно бути активним, дізнаватись щось нове, пробувати свої сили, беручи участь у різноманітних проектах.
Саме з метою ознайомлення, розширення кола знайомства та запозичення позитивного досвіду участь у поїздці до с.Григорівка взяв і голова Солонцівської сільської ради Юрій Миколайович Солдатов.
Юрій Миколайович на посаду сільського голови обраний вперше. За півроку роботи намагається працювати так, щоб не було соромно людям в очі дивитися. Юрій Миколайович впевнений, якщо громада обрала, значить вона йому вірить. Щодня на порядку денному, мабуть, як і в кожного голови сільської ради, звичайні турботи - вирішення питань бюджету, інфраструктури села, дороги, ремонти тих чи інших об’єктів. Скромна сільська казна зводить нанівець будь-які плани стосовно розвитку. Сільський голова не приховує, що здебільшого коштів вистачає на зарплату бюджетників, комунальні послуги – ось і всі основні витрати.
- Я перший рік працюю на посаді сільського голови. Скажу відразу, в селі проблем вистачає, і основне це те, що в бюджеті немає грошей, коштів ледь вистачає на зарплату працівникам. Нашу сільську раду багатою не назвеш, бюджет складає трохи більше двохсот тисяч гривень. В основному це надходження за землю, ще працюють три магазини, і все. Зараз виникли питання стосовно оренди землі, будемо переукладати договори. У нас є орендар, який орендує 20 гектар землі, а сплачує лише 168 гривень на рік оренди. Хіба це плата за землю? Також сільський бюджет має божників, які не сплачують податки. Ось у нас виникли питання по рибгоспу. Підприємство нам заборгувало трохи більше 26 тисяч гривень. Ну хіба це орендна плата за 400 гектарів? Рибгосп не використовує ставки, у ставках восени і взимку горить очерет. Навіть цього року була загроза селу, майже усі жителі вийшли з лопатами гасити пожежу. Пожежна частина замучилась до нас їздити. Якщо ситуація не зміниться, ми змушені будемо звертатися до суду, щоб позбавити підприємство державного акту на ці землі, - розповідає сільський голова.
Юрій Миколайович говорить про те, що через брак коштів, доводиться все робити потроху. Так, в селі Ліві та Праві Солонці там, де дороги здебільшого ґрунтові, їх привели до ладу силами громади, щоб селяни мали змогу вільно пересуватися та дібратися до кожної садиби. Асфальтоване ж покриття потребує ямкового ремонту. Акцентує увагу сільський голова і на не менш важливому питанні для села, це відсутність зупинок громадського транспорту.
- Важливим питанням для нас є питання зупинок. У нас в селі одна зупинка. А взагалі приміським транспортом у нас користуються більше двохсот людей. А що таке в дощ постояти на зупинці дітям чи то жінкам? Крім того, у нас проблеми є з транспортом. Зараз з перевізником ми ведемо перемовини стосовно додаткових маршрутів. У нас село приміського типу: до Голої Пристані – 7км, до Цюрупинська - 5км, до Херсона 30км. Багато селян їздять на роботу до цих міст, а сполучення залишає бажати кращого. Тому ми будемо домовлятися з перевізником добавити хоча б маршрут до Лівих Солонців. Також люди звертаються до мене з питань заїзних карманів на трасі Гопри- Скадовск- Цюрупинськ для зупинок міжміських автобусів. Це питання ми обговорюємо з керівництвом Служби автомобільних доріг, - зазначає Юрій Миколайович.
За словами сільського голови, у Солонцівській сільській раді наразі триває робота по розробленню генерального плану. Накопилося досить земельних питань, які можливо вирішити лише за наявності генерального плану.
- Ще одна проблема виникає у селі – це проблема із генеральним планом. Ми здали генеральний план села Праві Солонці, Ліві Солонці, але до цього не робився детальний план забудови, і зараз потрібно робити генеральний план поквартально, а поквартально у сільської ради грошей немає, - занепокоєний проблемою відсутності коштів Юрій Миколайович.
Поряд з цим у селі залишається ще багато невирішених проблем. Сільський голова розповів, що з ФАПами у селах не все так добре. Коли у Лівих Солонцях, за словами Ю.Солдатова, ситуація ще більш-менш, то у Правих Солонцях є проблема у кадрах: звільнився фельдшер, на його місце прийшов новий, проте йому немає де жити. А це питання потрібно неодмінно вирішити, тому як фельдшер повинен обслуговувати школу та дітей. Крім того, у селі немає поштаря, попередня поштар вийшла на пенсію, а замінити її ніким. Складна ситуація і з культурою – будівля Будинку культури потребує капітального ремонту.
Звісно власних коштів на розвиток села не вистачає, сільський голова говорить, що не хоче сидіти склавши руки і казати, що не вистачає коштів. Тож, робить все можливе для того, щоб у селі незабаром запрацювала автозаправка, а податки від продажу пального поповнили сільську скарбничку. З цього питання Юрій Миколайович радився з колегами з Черкаської області, де автозаправка вносить до бюджету села майже 300 тисяч гривень.
У своїй повсякденній роботі сільський голова Юрій Миколайович Солдатов прагне достукатися чи не до кожного із мешканців. Аби люди не сторонилися, допомагали один одному та підтримували у скрутний період.
- За ці півроку наша громада допомогла матері героя, що загинув в АТО, поставити 55 метрів дерев’яної огорожі. Це за допомогою Віктора Васильовича Шевчука. Підприємці, актив громади, школярі відгукнулися на прохання допомогти. Я дуже вдячний усім, що мене підтримали у цій справі. Також у нас є місце, де проходять різні свята, козацькі забави, ми там святимо воду, тож громада об’єдналася і спільно навели порядок, красиво зробили все. Я дуже вдячний активістам, які допомагають, - говорить про свою громаду Юрій Миколайович.
Сільський голова Солонцівської сільської ради Юрій Миколайович Солдатов переконаний, що попри доволі не легкий час громада має не впадати у відчай, а об’єднуватися та спільно вирішувати наболілі питання, з оптимізмом дивитися в завтра і мати перспективи на майбутнє.

Світлана Шендрик
 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: