Херсон °C

"Нинішні підходи до освіти приведуть до зубожіння молоді" - Співаковський

Новости » Общество
0

 

"Нинішні підходи до освіти приведуть до зубожіння молоді" - Співаковський

 

Освіта є важливою складовою державної безпеки, тому держава повинна мати стратегічне бачення розвитку цієї сфери — таку думку в ефірі передачі «Народна трибуна» на телеканалі «Скіфія» висловив народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський.

Зараз, за його словами, такого бачення розвитку освіти на державному рівні, на жаль, немає, і це створює для України як держави суттєві ризики.

В якості прикладу нардеп навів принцип, за яким нині формується державне замовлення для вищих навчальних закладів.

«Коли немає стратегічного бачення, національна політика в галузі формування державного замовлення базується на бажаннях абітурієнтів, які мають найкраще ЗНО… Тобто, враховуються тільки бажання дітей. Думаю, як наслідок, ми будемо мати зубожіння людського капіталу в регіонах, різке зниження рівня освіченості регіонів»,– вважає О.Співаковський.

В результаті таких підходів, за його словами, Україна буде мати 3-5 університетських центрів, в решті регіонів система освіти буде представлена лише на рівні технікумів, коледжів та профтехосвіти.

«Але не може бути Україна сильною, якщо у неї будуть слабкі з точки зору освіченості регіони», – наголосив політик.

Він нагадав, чому російська пропаганда знайшла відгук у населення Криму та Донбасу: «Ми програли, в першу чергу, в тих регіонах, де загальний рівень освіченості був дуже низький».

Запорукою сильної, соборної України є рівномірний розвиток людського капіталу по областях — переконаний Олександр Співаковський.

«Освіта як імунна система… Коли людина неосвічена, на її підсвідомість дуже просто впливати. Тому ми повинні розуміти: якщо не будемо рівномірно розвивати людській капітал, – а він розвивається, в першу чергу, через освіту, – це створить дуже великі ризики для соборності України», – підкреслив він.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: