Херсон °C

Співаковський: «Держава має насамперед забезпечити виконання конституційної вимоги щодо забезпечення отримання дітьми безкоштовної середньої освіти»

Общество, Политика
0
Співаковський: «Держава має насамперед забезпечити виконання конституційної вимоги щодо забезпечення отримання дітьми безкоштовної середньої освіти»Фінансування профтехосвіти має відбуватися за так званою «гібрідною» схемою, в якій активну участь беруть держава, місцеві громади та зацікавлені роботодавці – вважає народний депутат країни, перший заступник голови Комітету ВР з питань науки та освіти Олександр Співаковський.
Держава, за його словами, має насамперед забезпечити виконання конституційної вимоги щодо забезпечення отримання дітьми безкоштовної середньої освіти.
«У нас 70% дітей йдуть до ПТНЗ після 9 класу , тому держава повинна виділити ці кошти через освітні субвенції», – пояснив нардеп в ефірі передачі «Народна трибуна» на телеканалі  «Скіфія».
Із держбюджету, на думку нардепа, має також фінансуватися підготовка фахівців по тих стратегічних для економіки спеціальностях, в яких зацікавлена держава.
Кошти ж на підготовку робітничих кадрів, в яких зацікавлена регіональна економіка, мають виділятися з місцевих бюджетів.
Участь у фінансуванні системи профтехосвіти повинні брати і роботодавці, підкреслив О.Співаковський. Зараз бізнес здебільшого самостійно готує для себе робітничі кадри, але «робить це неефективно, бо не має відповідної бази».
Коледжі, технікуми, ПТНЗ, навпаки, мають таку базу. Але бізнес хоче бути впевненим, що рівень професійної компетентності підготовлених тут фахівців відповідатиме вимогам роботодавців. Для цього, вважає нардеп, роботодавці через фахові об”єднання та асоціації повинні долучитися до оновлення освітніх стандартів та програм у системі профтехосвіти.
Посприяти зацікавленню підприємців замовляти підготовку фахівців у ПТНЗ, на думку О.Співаковського, зі свого боку має і держава. Зокрема, через певні податкові пільги.
«Необхідно надати через Бюджетний кодекс можливість відносити затрати на навчання своїх працівників на валові витрати, щоб з цього не бралися податки. Це буде стимулювати бізнес, щоб готувати кадри на базі профтехосвіти», – вважає нардеп.
За його словами, перехід саме на таку систему фінансування профтехосвіти вже не виглядає як віддалена перспектива.
«Ми вже йдемо до «гібрідного» фінансування, – наголосив Олександр Співаковський. – Останні наради з прем‘єр-міністром показують, що в уряді є розуміння того, що ми повинні йти саме до так званого «гібрідного» фінансування».
 Повідомляє прес-служба народного депутата Олександра Співаковського

  
 
 
 
 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: