Херсон °C

О.Співаковський: Е-декларації "оголили" політиків, так само ми повинні розробити інструмент, який би "оголив" недоброчесних псевдонауковців

Новости » Общество
0
О.Співаковський: Е-декларації "оголили" політиків, так само ми повинні розробити інструмент, який би "оголив" недоброчесних псевдонауковцівНе електронними деклараціями єдиними...
Колеги, сьогодні суспільство обговорює питання е-декларацій. Зрозуміло, що е-декларації - це еволюційний виток розвитку нашої держави, який змусить всіх (сподіваюся, що всіх!) політиків бути більш відповідальними перед громадянами.
Одночасно із цим я вважаю, що ми не повинні зупинятися на досягнутому. Я вважаю, що так само як е-декларації "оголили" політиків, так само ми повинні розробити інструмент, який би "оголив" недоброчесних псевдонауковців.
Таким інструментом, переконаний, повинні стати і-декларації (інтелектуальні декларації), які відображатимуть увесь інтелектуальний/науковий доробок науковців: повний перелік наукових робіт, публікацій, тез, виступів на наукових конференціях, статей, дисертацій, моногорафій, підручників - тобто усього багажу результатів наукової діяльності конкретної особи.
Таким чином, і суспільство, і громадськість завжди матимуть можливість усвідомити реальність наукового доробку конкретної особи. Погодьтеся, доволі дивним виглядає ситуація, коли хтось, хто ніколи не займався наукою, раптом захищає кандидатську дисертацію.
Вважаю, що запровадження і-декларацій може стати одним із перших проектов (можливо, навіть і законодавчих) Національного агентства із забезпеченгя якості вищої освіти, яке цього тижня розпочало свою повноцінну роботу.
Перший заступник Голови Комітету з питань освіти, народний депутат з фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Олександр Співаковський

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: