Херсон °C

Ранній початок статевого життя небезпечний для репродуктивного здоров’я

Общество, Здоровье
0
Ранній початок статевого життя небезпечний для репродуктивного здоров’я16 лютого під час круглого столу в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації головний позаштатний онкогінеколог області Валентина Салтишева поділилась наболілим. Йшлося про захворюваність на рак шийки матки – єдину онкогінекологічну патологію, що все частіше зустрічається в молодих жінок репродуктивного віку.
Статистика вражає - щодня в нашій державі від раку шийки матки помирають 6 жінок. Протягом 2016 року рак шийки матки був виявлений у 116 жінок у Херсонській області, з них у 20,7% - в запущеній стадії. Рак зустрічається у молодих жінок віком 23-25 років (із 116 хворих - 26 віком до 40 років).
«Причиною виникнення раку шийки матки є онкогенні штами вірусу папіломи людини. Сприяють онкогенній дії вірусу папіломи людини інші інфекції: герпес, цитомегаловірусна та хламедійна інфекції, захворювання, що передаються статевим шляхом», - повідомила Валентина Салтишева. Вона назвала справжньою бідою початок статевого життя в 15-16 років і закликала батьків та вчителів знайти можливість організувати повноцінне статеве виховання молоді.
Організм жінки готовий розпочати статеве життя без ризиків для здоров’я лише в 19-20 років. До цього віку формуються всі системи захисту організму.
Незрілий організм підлітка збирає інфекції, які за 8-10 років викликають розвиток раку шийки матки і ставлять під загрозу репродуктивну функцію. Коли пухлина не перевищила відмітку 5-7 мм ще є можливою органозберігаюча операція, пізніше ж – репродуктивна функція буде втрачена.
Для профілактики застосовується вакцинація та скринінг. Їх ефективність доведена: скринінгові програми, що працюють в європейських країнах знизили захворюваність на 75-85%, а вакцинація в США – в десятки разів. 
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: