Херсон °C

В Костогризове – на шоу

Новости » Общество
0

В Костогризове – на шоуЩе півроку тому Будинок культури в селі Костогризове мав пригнічений та похмурий вигляд. Через постійний брак коштів будівля була практично без ознак життя, єдиною іскоркою та світлом надії для нього є сільська бібліотека, до речі, одна з найкращих в Олешківському районі за кількістю читачів та активністю молоді, знаходиться в приміщенні Будинку культури. Бідкався і сам сільський голова: «Де ж взяти кошти на центр культури села? Адже без культури село не живе». Воно то й не дивно. Будівля сільського клубу, якій від народження майже 40 років, жодного разу не бачила капітального ремонту: дах протікав, що приводило в непридатність використання багатьох приміщень, в тому числі і глядацьку залу.

Своїми проблемами сільський голова Олександр Стадник поділився з депутатом Херсонської обласної ради Євгеном Рищуком. Депутат, в рамках робочого візиту, відразу направився до села і сам особисто переконався в серйозності питання, та зазначив, що кошти на поточний ремонт даху сільського Будинку культури буде виділено за рахунок субвенцій з державного бюджету.

Сьогодні Костогризівський Будинок культури має вже більш привабливий вигляд. Адже крім надходжень з державного бюджету до відновлення культурного центру долучилася і районна рада.

Голова районної ради Вік­тор Трембач кілька разів відвідував с.Костогризове та знає про проблеми села не з розмов. Як говорять самі жителі села, Віктор Трембач – це був дійсно голова районної ради на своєму місці. Він особисто оглядав стан подібних приміщень також і у сусідніх селах, і як керівник бюджетної установи, проблеми села розуміє дуже добре.

Так, згодом, за рахунок коштів з районного бюджету у будівлі клубу було замінено 41 металопластикова конструкція, а це вікна на першому поверсі та вхідні двері, загальною вартістю на 154 200 гривень. Крім того, на першому поверсі будівлі було встановлено котел та проведено систему опалення, що дало можливість опалювати глядацьку залу та фойє.

В Костогризове – на шоу

- За останні десятиліття Будинок культури знову почав збирати повну залу глядачів. Ми проводили вже святкові програми. А ось нещодавно до Дня закоханих пройшла експериментальна шоу-програма – це була прем’єра: аналог телевізійного шоу «Хто зверху?». І учасникам, і глядачам сподобалося, навіть є бажаючі учасники вже на наступну програму. Взагалі, ми плануємо подібні вечори дозвілля проводити щомісяця. Крім того, не зважаючи на труднощі, при Будинку культури працюють три гуртки бісероплетіння, гурток декоративно-прикладного мистецтва та вокальний. При Будинку культури діє художній колектив «Таврічанка», який нараховує біля 50 учасників, два дитячих вокальних та хореографічний ансамблі. Для молоді кожного тижня в п’ятницю та суботу проводимо дискотеки, а в фойє працює молодіжне кафе. І, дійсно, ожила культура – почало оживати село. Люди зустрічаються, спілкуються, - розповідає директор Будинку культури Любов Напаснюк.

Сільський голова Олександр Миколайович розповів з чого розпочалося так зване «відродження».

 

- Відразу, як тільки надійшли кошти з державного бюджету, в Будинку культури закипіла робота. По-перше, ми зробили капітальний ремонт даху, а це 1 300 квадратних метрів. Перший транш прийшов у розмірі 268 тисяч, другий транш – 88 тисяч гривень і третій транш повинен був прийти в розмірі 57 тисяч гривень, але ми його так і не дочекалися. Підрядник пішов нам назустріч та відремонтував останню частину, за власні гроші. Ось вже пройшло три місяці, а кошти не надійшли. Ми вирішили звернутися за допомогою до районної ради, аби та допомогла нам розрахуватися з підрядником. На той час голова районної ради Віктор Трембач, який не на словах знає про наші проблеми, пообіцяв нам допомогти та винести питання на розгляд депутатів під час лютневої сесії. Проте у зв’язку з останніми подіями у районній раді, зміни керівника, нам відмовили, - розповідає сільський голова Олександр Миколайович.

Виявляється, «відновлений» на посаді Микола Райтаровський не лише відмовив у виділенні коштів на розрахунок з підрядником, а й більше того, заявив сільському голові, що він його не знає і має сам познайомитися з паперами. Виникає питання до такого керівника:«З якими потрібно ознайомлюватися паперами, якщо підрядник виконав роботи вчасно і має отримати за свою роботу кошти? І друге, як можна «прагнути» керувати районною радою, навіть не цікавлячись життям громади району та їх проблемами?» Пан М.Райтаровський жодного разу не відвідав село Костогризове ні на посаді голови райдержадміністрації, ні на посаді голови районної ради.

- За останні роки врешті-решт наші жителі повірили владі, зокрема, районній раді. Повірили, що до влади можна достукатися, що їй люди не байдужі і вона повернулася до них обличчям. Адже за останні 15 років село не отримувало такої допомоги. Але якщо голова райради не знає в очі всіх голів сільських рад, то про що можна говорити? - каже О.Стадник.

А поки в сільській раді думають, як розрахуватися з підрядником за вже виконану роботу, приватні підприємці не стоять осторонь. В селі біля клубу уже з’явився сучасний ігровий дитячий майданчик та декоративна огорожа.

Роботи ще багато та головне, що вже є початок. Сільський голова та директор клубу розповіли про свої подальші плани. Капітального ремонту потребує глядацька зала, яка розрахована на 280 осіб. При Будинку культури є чи не найбільший спортивний зал в районі, який з’єднаний з основною будівлею переходом. Перш за все, у спортзалі необхідно замінити вікна на металопластикові та виконати капітальний ремонт.

Але, як бачимо, з огляду на політичні пристрасті, які вирують в кулуарах районної ради, продовження «відродження» приміщення сільського клубу напевно відкладеться на невизначений термін .

Світлана Шендрик

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: